NOVINKY

Blažek magazín: Ako sa pripravuje módna kolekcia

„Inšpirácia je niečo neplánované a intuitívne. Je to výsledok akejsi mozaiky v hlave, je to ako láska na prvý pohľad, proste vám to zapne v hlave a zahorí v srdci,“ hovorí Jana Veselá Kuťková, šéfdizajnérka značky Blažek, o tom, čo je vôbec prvou métou pri tvorbe módnej kolekcie.

Blažek magazín: Inšpiratívny príbeh Nina Cerrutiho

Za značkou Cerruti stojí 150 rokov vývoja a tvrdej práce rodiny Cerruti. Avšak jeden muž vyniká nad ostatnými. A to nielen svojím zaujímavým životom, ale tiež vlastnosťami, ktoré ho doviedli až do Paríža a ktoré ho udržujú vitálnym aj vo vysokom veku. Je to dar alebo celoživotná usilovnosť? Asi oboje. V každom prípade je Nino Cerruti inšpiráciou pre ľudí z módneho odboru i mimo neho.

Blažek magazín: Aké nohavice nosiť v lete

Teplé dni lákajú odložiť klasické nohavice a nahradiť ich kraťasmi. Šortky sú určite skvelým variantom. Ale ak si odhalené lýtka nemôžete v práci dovoliť alebo aj v lete si radi obliekate sako, poradíme, po akých nohaviciach siahnuť, aby vám nebolo teplo, ale stále ste vyzerali ako rodení elegáni.

Blažek magazín: Päť tipov, podľa ktorých si zabaliť na víkend

Neplánovaná víkendová pracovná cesta aj odpočinok v horskom rezorte majú napodiv jednu vec spoločnú. Balenie. A priznajme si, ktorý muž by sa rád balil? Prezradíme vám niekoľko tipov, podľa ktorých sa nabudúce zbalíte bez zbytočných zmätkov, zhonu a obáv, či ste na niečo nezabudli.

Blažek magazín: Tajomstvo správnej starostlivosti o koženú obuv

Useň na topánky je prírodný materiál, ktorý vyzerá luxusne a je veľmi pohodlný. Keď mu doprajete pravidelnú starostlivosť, bude dlho slúžiť a skvelo vyzerať. Prezradíme vám, ako sa o takú obuv správne starať.

Blažek magazín: Ako prežiť cestovanie bez pokrčeného obleku

Cestovanie za obchodom alebo spoločenskými povinnosťami nie je nič výnimočného. Dress code na takéto akcie je väčšinou jasný. Oblek a prípadne kravata. Ako to ale zbaliť tak, aby po vytiahnutí z kufra nebola z obleku jedna veľká pokrčená guľa?

Blažek magazín: Ako si vybrať ten správny opasok

Na prvý pohľad sa môže zdať, že na výbere opasku nie je čo pokaziť. Ale v skutočnosti ide o veľmi dôležitý doplnok, ktorý váš outfit buď skvelo podčiarkne, alebo úplne zničí.

BLAŽEK MAGAZÍN: AKÝ OBLEK JE IDEÁLNY NA POPOLUDŇAJŠIU PARTY

Chystáte sa na letnú svadbu, ktorá je naplánovaná na poobedie? Alebo na oslavu narodenín v kruhu dôležitých ľudí, kde tričko a kraťasy nie sú prípustné? Pomôžeme vám s voľbou, čo si obliecť.

BLAŽEK MAGAZÍN: PREČO JE MERCEROVANÁ BAVLNA LEPŠIA

Napadlo vám niekedy, prečo sú také veľké rozdiely medzi bavlnenými látkami? Prečo sú niektoré na dotyk príjemne hladké a hebké, zatiaľčo iné nie? Môže za to proces mercerácie bavlny.

BLAŽEK MAGAZÍN: AKO VYBRAŤ SLNEČNÉ OKULIARE

Slnečných okuliarov nie je, hlavne v lete, nikdy dosť. Preto vám do 31. 8. k nákupu nových okuliarov pribalíme ešte druhé, podľa vášho výberu, zadarmo. A aby ste si vybrali tie pravé, máme pre vás pár tipov v Blažek Magazínu.