Magazín - Štýlové kožené doplnky

Štýlové kožené doplnky

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Nie je koža ako koža. Určite ste si niekedy kúpili kožené topánky, ktoré sa po pár mesiacoch rozpadli, ale aj také, ktoré vyzerali aj po troch rokoch stále ako nové. A tak je to i s kvalitnými koženými doplnkami. Tých sme si pre vás v novej kolekcii pripravili celý rad a veríme, že sa vám budú páčiť rovnako ako nám.

Pozrite si naše tipy na kožené doplnky, ktoré by ste nemali prehliadnuť. A pamätajte, že všetky budú krásne nielen pri zakúpení, ale ešte dlho potom.

1) Štýlový batoh

Elegantný kožený batoh dnes vidíme v kombinácii s oblekom skoro tak často ako klasickú aktovku. Batoh má však niekoľko výhod. Pri práci v teréne a na cestách máte na rozdiel od tašky obe ruky voľné a nemusíte tak stále pátrať po mieste, kam by ste ho odložili. Nosenie batohu je navyše zdravšie, pretože podporuje prirodzené držanie tela.

Antracitovo čierny batoh z našej novej kolekcie poteší milovníkov čistého minimalistického štýlu. Skladá sa zo zadného vrecka, v ktorom nájdete priestor pre notebook a väčšie predmety, a predného vrecka na peňaženku, mobil, kľúče a ďalšie drobnosti. S rozmermi 31 x 47 x 18 cm batoh ponúka dostatok úložného priestoru na dlhý pracovný deň.

2) Priestranný pomocník na cesty menom weekender bag

Obzvlášť krásnym a praktickým kúskom je priestranná kožená víkendová taška v antracitovo čiernej farbe, ktorá podčiarkne váš módny štýl aj na cestách. Bohaté využitie ponúka aj v bežnom pracovnom týždni. Veľký úložný priestor 50 x 46 x 21 centimetrov oceníte pri drobných nákupoch či návšteve posilňovne.

Taška je vyrobená z kvalitnej hovädzej usne, ktorá pri dobrej starostlivosti vydrží takpovediac celý život. Súčasťou balenia je odnímateľný popruh s dĺžkou 145 centimetrov.

3) Vyskúšajte zamatovú jemnosť velúrových opaskov

Výber opasku sa nevyplatí podceňovať. Rozhodne totiž neslúži len na držanie nohavíc. Vďaka tomu, že je v strede vašej postavy, ju opticky rozdeľuje, čím logicky priťahuje značnú časť pozornosti.

Hitom tejto jesene sú velúrové opasky. Ich zamatovo jemný povrch totiž spravidla pristane viac k uvoľnenejším outfitom než klasická leštená koža. Na slnku sa nelesknú, no ešte viac sa vyjasnia ich farby. Ak radi skúšate nové veci, odporúčame modrý velúrový opasok. Milovníkov tradičných farieb zas poteší tmavo hnedý velúrový opasok z luxusnej usne.

4) Taška cez plece – praktickosť a pohodlie v jednom

Formálnejšie než batoh, uvoľnenejšie než aktovky. Tak by sa dali v skratke predstaviť tašky cez rameno, po anglicky messenger bags. Na jeseň 2020 sme si pre vás pripravili hneď dve novinky v tomto štýle, obe v krásnom modrom odtieni morských hlbín.

Priestrannejšiu tašku cez rameno oceníte v prípade, že potrebujete mať notebook vždy a všade po ruke. Ľahko do nej uložíte aj osobné veci, kancelárske dosky a nabíjačku. Dobre zapadne do dress code smart alebo business casual, hodí sa aj k neformálnym džínsom a polokošeli.

Ľahšiu messenger tašku využijete predovšetkým vo svojom voľnom čase, keď potrebujete miesto na peňaženku, doklady, mobil, kľúče a ďalšie osobné veci. Vďaka skladným rozmerom váhu messengeru takmer neucítite. Čo však ucítite celkom určite, je komfort prázdných vreciek nohavíc.