O spoločnosti

O SPOLOČNOSTI

Módna značka Blažek sa od svojho založenia v roku 1992 zameriava predovšetkým na pánsku módu vysokej kvality, precízne spracovanie a nadštandardné doplnkové služby, ako sú napríklad individuálne úpravy odevov a módne poradenstvo. Pod značkou Blažek dvakrát do roka vzniká vlastná dizajnová kolekcia pánskych odevov a módnych doplnkov, ktoré sú ponúkané výhradne vo vlastnej sieti značkových obchodov. Príprava jednej kolekcie trvá minimálne dvanásť mesiacov a zahŕňa prípravu vlastného dizajnu, výber a nákup materiálov, vytvorenie jedinečných strihov a výrobu odevov u viac než 50 výrobcov po celej Európe.

Základné prednosti značky Blažek:
český dizajn, luxusné prírodné materiály, vlastná konštrukcia strihov, európska výroba odevov a sieť vlastných obchodov.

V súčasnosti môžu zákazníci navštíviť 20 obchodov v Českej republice a sedem na Slovensku. Každý zákazník má možnosť stať sa členom zákazníckeho Blažek klubu a využívať exkluzívne výhody členstva.

O společnosti Blažek

HISTÓRIA

História spoločnosti Blažek siaha až do roku 1992, kedy bola založená s víziou vyplniť medzeru na trhu pánskej módy. Už od svojich počiatkov sa zameriavala na tri kľúčové piliere, ktoré tvorili jej základ: vlastný dizajn, vysokú kvalitu materiálov a precízne spracovanie odevov. Táto filozofia sa ukázala byť kľúčovým prvkom v úspešnom budovaní značky Blažek.

Okrem módneho dizajnu sa spoločnosť Blažek venuje aj poskytovaniu exkluzívneho zákazníckeho servisu. Od roku 2002 môžu zákazníci vstúpiť do radov zákazníckeho Blažek klubu, kde majú prístup k exkluzívnym výhodám a bonusom. Celkovo možno povedať, že história spoločnosti Blažek je plná úspechov a inovácií, ktoré jej umožnili stať sa lídrom na trhu pánskej módy a udržať si svoje postavenie vďaka kvalitným výrobkom, precíznemu spracovaniu a starostlivosti o svojich zákazníkov.

O společnosti Blažek

PRÍBEH ZAKLADATEĽA

Ladislav Blažek – Prvý muž pánskej módy

Na samom prvopočiatku značky Blažek stojí klišé, ktoré k podobným príbehom úspechu už tak nejako neodmysliteľne patrí – totiž náhoda. Je práve rok 1992, študent Strojnej fakulty ČVUT sa vydáva do Brna na strojárenský veľtrh, kde si má podrobne prezrieť vystavené stroje, o ktorých píše svoju diplomovú prácu. Na výstavisku ho však zaujme iná vec. Rozdiely medzi oblečením domácich a zahraničných delegátov sú významné a po prvotnom šoku sa tak pomaly začína rodiť myšlienka skúsiť robiť v tejto brandži veci inak. Najskôr so všetkou obozretnosťou vznikajú malé vzorové kolekcie, vytvorené najatými dizajnérmi, a výroba prichádza na rad až s konkrétnymi objednávkami. Za ich nebývalým úspechom stojí okrem sediacich strihov a kvalitných materiálov aj inšpirácia akejsi ľahkosti a pružnosti filmovej produkcie; sám Ladislav Blažek totiž študoval strednú filmovú priemyslovku a obaja jeho rodičia pracovali v televízii.

„Móda sa podobne ako film pohráva s našimi emóciami. Pomáha nám byť tým, kým by sme chceli byť a prostredníctvom nášho oblečenia vysielame signály k ostatným ľuďom. Veľa svetových značiek vyrástla na tom, že obliekli veľké filmové hviezdy. Ľudia sa inšpirujú v móde tým, čo videli kedysi vo filme.“

Ladislav Blažek

V druhej dekáde existencie firmy prichádza na rad už i budovanie vlastnej obchodnej siete, a to tak v Česku, ako aj na Slovensku. To už má Ladislav Blažek takmer jasno, že vydať sa od strojárenskeho priemyslu smerom k tomu módnemu bola veľmi vydarená životná náhoda. Taká, ktorá dnes oblieka tisíce českých mužov po vzore Talianska, tak, ako si to Blažek v deväťdesiatych rokoch vysníval.

Ladislav Blažek

AKO VYTVÁRAME NAŠE KOLEKCIE

Každá kolekcia sa začína pripravovať s ročným predstihom. Celý proces začína na svetovom veľtrhu látok v Miláne, kam sa pravidelne vydáva pán Blažek a tím dizajnérov. Celý proces pokračuje návrhom a vývojom kolekcie, čo zahŕňa výber tých najluxusnejších materiálov, vzorovania a ďalšie prípravné kroky pre vytvorenie kolekcie.

O společnosti Blažek

Kolekcie sú vydávané dvakrát ročne, na jar a na jeseň, a každá kolekcia je rozdelená do štyroch častí: ceremony, formal, informal a sport.

Ceremony kolekcia obsahuje ikonické smokingy a luxusné obleky, ktoré sú určené na mimoriadne slávnostné udalosti, kde je vyžadovaný presne stanovený dress code.

Vo formálnej kolekcii môžu zákazníci nájsť široký výber elegantných oblekov, viest, košieľ, formálnych plášťov a obuvi. K tomu všetkému patria aj módne doplnky, ako sú kravaty, manžetové gombíky, motýliky a opasky. Táto kolekcia je starostlivo navrhnutá a zameraná na spoločenské a formálne udalosti, kde sa očakáva výnimočný a sofistikovaný vzhľad.

V dnešnej dobe je stále populárnejší trend "Smart Casual" obliekanie, a preto je informálna kolekcia v posledných rokoch stále viac rozširovaná, aby lepšie reflektovala tento trend. V tejto kolekcii je široká ponuka voľnočasových košieľ, viest, džínsov, samostatných nohavíc, jersey sák, pletáže a neformálnej obuvi. Súčasťou prevažne jesennej kolekcie sú bundy a plášte, ktoré nielen že vyzerajú elegantne, ale sú tiež vyrobené z vodoodolných materiálov, čo znamená, že spĺňajú i funkčné požiadavky na chladnejšie obdobie. Celá táto kolekcia je ideálna na každodenné nosenie a umožňuje kombinovať pohodlie s elegantným vzhľadom.

Športová kolekcia je zameraná na oblečenie a obuv pre aktívny životný štýl, vrátane športového oblečenia, ako sú dizajnové tričká, športové mikiny, nohavice a tenisky.

Kolekcie na seba nadväzujú a vzájomne sa dopĺňajú. Keď si zákazník kúpi niečo z jarnej kolekcie, v jesennej kolekcii nájde kúsok, ktorý k tomu bude pasovať.

O ĽUĎOCH

Spoločnosť Blažek zamestnáva českých dizajnérov, konštruktérov a odevných technológov.

Dôležitou súčasťou tímu v každom značkovom obchode Blažek sú predajné poradkyne a poradcovia a tiež krajčíri, ktorí sa špecializujú na šitie, úpravy a opravy odevov, aby všetci spoločne zaistili, že odevy perfektne sadnú a zodpovedajú vkusu a potrebám zákazníka.

Celkom spoločnosť zamestnáva viac ako stovku zamestnancov v Českej republike a na Slovensku.

Spoločnosť má vybudované dlhoročné obchodné vzťahy s tými najlepšími dodávateľmi materiálov a látok výhradne z Európy.

Výroba kolekcií prebieha len v Európe, prevažne v textilných továrňach na Slovensku, a to od samého počiatku spoločnosti.

O společnosti Blažek

HODNOTY A POSLANIE ZNAČKY

„Pre našich zákazníkov je dôležité, že sa môžu spoľahnúť na vysokú kvalitu, originalitu a majú istotu, že oblečenie nevznikalo za neetických podmienok. Dnes sme jasným lídrom trhu v segmente dosiahnuteľnej luxusnej pánskej módy, a to za tých viac než 30 rokov usilovnej práce rozhodne stálo.“

Ladislav Blažek

O společnosti Blažek