Magazín - Inovatívny oblek, ktorý vyperiete v práčke

Inovatívny oblek, ktorý vyperiete v práčke

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Prijali sme výzvu od našich zákazníkov a pustili sa do vývoja obleku prateľného v domácich podmienkach. Nebola to jednoduchá cesta a narazili sme na mnoho prekážok, ale výsledok naozaj stojí za to. V kolekcii Blažek na jar a leto vám tak s hrdosťou predstavujeme jersey oblek, o ktorého čistotu sa postará klasická automatická práčka.

Odkiaľ prišli prvé nápady na vývoj prateľného obleku

Podnety na vývoj obleku, ktorý sa dá bez problému vyprať aj v klasickej práčke, k nám prichádzali zo všetkých strán. Niekedy to bolo klasické posťažovanie klienta nad neustálym behaním do čistiarne, inokedy nad nákladmi za vyčistenie, ktoré sa za dobu životnosti obleku vedia vyšplhať veľmi vysoko. A komu z nás sa nestalo, že v návale iných povinností zabudol dať obleky do čistiarne a pred blížiacou sa akciou na poslednú chvíľu hasil hroziaci problém. Inšpiráciou bola aj nová generácia našich klientov, ktorí vyžadujú od odevu pridanú hodnotu.

Je rozhodnuté, výzva je prijatá

Na sezónu jar a leto sme sa rozhodli túto hodenú rukavicu zdvihnúť. Mali sme dobrý plán a skvelých dodávateľov, ale až proces vývoja ukázal, čo všetko bude treba vyriešiť. Cieľ bol však jasný a dizajnérsky tím Blažek bol rozhodnutý ho dosiahnuť.

článek
článek

Základom je prateľný materiál vysokej kvality

Nechceli sme ísť cestou kompromisov. Keď prateľný oblek, tak z kvalitného materiálu, ktorý bude skvelo vyzerať a poskytne majiteľovi obleku maximálny komfort. Dobrou voľbou sa ukázal materiál zo 100% vlny v kvalite Super 120´S od talianskeho výrobcu Reda Active. Obleku prepožičiava mäkkosť, pohodlie a krásny vzhľad a spĺňa aj naše požiadavky na prateľnosť v domácich podmienkach.

Najväčšie úskalie nás len čakalo

Oblek sa neskladá len z vrchného materiálu. Spracovanie obleku zahŕňa aj ďalšie materiály, ktoré napomáhajú držať tvar, umožňujú zapínanie a ľahké obliekanie. Vzhľadom na vysokú kvalitu materiálu sme mohli zvoliť spracovanie bez vnútornej podšívky a ukázať tak schopnosti našich krajčírov, ktorí si poradili s dokonalým zapracovaním vnútorných častí. Všetko ostatné muselo byť prateľné a odolať nášmu neustálemu testovaniu.

Chceli sme maximálne uľahčiť proces prania obleku

Veľké úsilie sme venovali aj vývoju pracieho vaku na oblek. Chceli sme jednoduchého pomocníka na používanie, ktorý zabezpečí, že sa sako pri praní zbytočne nedeformuje. Vak je zaopatrený tkanou etiketou, ktorá vám vysvetlí, ako oblek do vaku správne vložiť a upevniť. Zároveň upozorní na pridané hodnoty tohto jedinečného výrobku.

článek
článek
článek
článek

Maximálna jednoduchosť pri sušení a žehlení

Po vypratí oblek jednoducho vyberiete z vaku. Sako zavesíte na široké ramienko, nohavice na spínacie nohavicové ramienko a oboje necháte voľne uschnúť. Skvelý materiál obleku a dômyselný strih dovoľujú nezaoberať sa žehlením obleku, čo je skvelá správa. Ale ak túžite po reprezentatívnejšom vzhľade, môžete si na nohavice nažehliť puky.

Niekoľko tipov na kombinácie obleku v outfite

Jersey prateľný oblek vyzerá výborne v kombinácii s tričkom, kedy získate príjemný nenútený vzhľad. Formálnejšie ladenou kombináciou je oblek s košeľou so stojáčikom alebo s klasickou košeľou, ale ideálne bez kravaty.

Príďte si prateľný oblek vyskúšať na vlastnej koži do niektorého z našich obchodov Blažek, radi vám ho predstavíme.