Magazín - Tipy na vianočné darčeky pre muža

Tipy na vianočné darčeky pre muža

článek

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Muž, pre ktorého hľadáte vianočný darček, má jednoznačne štýl. Čo mu kúpiť? Mäkké darčeky v podobe vyšperkovaných kombinácií ponožiek a sady trenírok nie sú vždy zaručeným receptom na úspech. Čo teda vybrať, aby darček pôsobil naozaj módnym dojmom, adekvátne potešil a vy ste si mohli pripísať plusové body v kategórii majstra v obdarovávaní?

Manžetové gombíky

Muži tiež radi kladú dôraz na detaily. Ak viete, že váš partner, otec, kolega či kamarát vlastní košele s dvojitou manžetou, popremýšľajte práve nad týmto darčekom. Môžete vybrať z gombíkov rôznych farieb a typov, ale laďte ich k hodinkám a spone opasku. Hoci trh ponúka nepreberné množstvo motívov, do formálnej košele vždy voľte triezvejšie, ideálne základné geometrické tvary.

článek
článek

Kašmírový šál

Keď vonkajšie teploty klesnú, hrejivý a pekný šál sa stáva nevyhnutným spoločníkom zimného kabátu. Kašmír je tou najhrejivejšou a najkvalitnejšou vlnou, ktorú možno získať. Pri výbere kašmírového šálu počítajte so sumou niekoľkých desiatok eur. Tá vás aspoň čiastočne navedie na kvalitný kašmír. Môžete uprednostniť neutrálnu bledo šedú alebo námornícku modrú. Ak dobre poznáte šatník muža, ktorého chcete obdarovať, pokojne zvoľte kockovaný vzor v jeho najobľúbenejších odtieňoch. To, čo sa týka štýlu, zaručene zaboduje.

článek
článek

Kožený opasok

Ďalší ozdobný prvok, ktorý je navyše ku spoločenským nohaviciam povinný (len ku smokingu sa nenosí). Opasok z dôkladne remeselne spracovanej kože s precíznym prešitím svedčí o dobrom vkuse. O svojom nositeľovi takýto opasok prezradí, že štýl pre neho nie je druhoradý a detaily aj kvalita hrajú hlavnú rolu. Opasok by mal ladiť k topánkam a kovová spona k ostatným kovovým doplnkom.

článek
článek

Košeľa s monogramom

Máte miery obdarovávaného muža v malíčku? Košeľa made to measure s vami vybranými gombíkmi, v netradičnom odtieni a s vyšitým monogramom, zabalená v darčekovej škatuli a previazaná širokou decentnou stuhou sa pod vianočným stromčekom bude bezpochyby vynímať. Môžete vybrať z tých najluxusnejších materiálov, veľkého množstva farieb a vzorov. V Krajčírstve Blažek vám s výberom pomôžu šikovné odborníčky a košeľu môžete objednať aj bez skúšania, len s prihliadnutím na ideálny strih. Vďaka tomu môže byť až do Štedrého dňa úspešne utajeným darčekom.

Vreckovka do saka

Dizajnová ozdobná pánska vreckovka do náprsného vrecka na saku má schopnosť v okamihu oživiť celý outfit. Môžete si vybrať medzi vreckovkami z hodvábu alebo vlny. Zatiaľ čo hodváb svojím prirodzeným leskom pôsobí reprezentatívnejšie, vlnená vreckovka sa bude lepšie vynímať v športovom saku s rolákom. Pri výbere vzoru pamätajte, na aké príležitosti je vreckovka určená. Čím triezvejší vzor a farba, tým reprezentatívnejšie bude pôsobiť (a do smokingu patrí jedine biely). Ak chcete vytvoriť set s kravatou, dizajnéri radia prepojiť len drobný detail či farbu, netreba ich k sebe puristicky ladiť.

Aj pri výbere vreckovky je na mieste poznať mužov šatník. Aspoň čiastočne by mala korešpondovať s farebnou paletou, ktorú daný muž v obliekaní preferuje. V neposlednom rade by ste mali myslieť aj na to, aby použitý vzor či farebná kombinácia mali blízko k srdcu daného muža. Iba tak sa z dizajnového a dobre premysleného darčeka môže stať nová obľúbená časť šatníka.

článek
článek

Vianočný darček navyše

Pri výbere toho ideálneho darčeka môžete využiť naše vianočné sety. V každom obchode Blažek vám teraz až do 24. 12. k nákupu vybraného tovaru pribalíme darček naviac. Napríklad k svetru zo 100% merino vlny si ako darček od nás môžete vybrať kašmírový šál.

Dúfame, že ak ste do tejto chvíle tápali, čo darovať štýlovým mužom, všetky otázniky zmizli. Možností dizajnových darčekov pre pánov je naozaj široká ponuka. Radi by sme napísali, že teraz stačí už len vybrať, ale v skutočnosti vás ten najväčší kus práce ešte len čaká…