Magazín - Čo je to Bologna Construction?

Čo je to Bologna Construction?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Bologna Construction je technológia šitia topánok zameraná na maximálne pohodlie, ľahkosť a eleganciu. Ide o taliansky výrobný postup a zároveň jeden z mladších typov konštrukcie topánok, ktorý skvelo reaguje na rýchly moderný štýl života. Pokiaľ hľadáte kvalitnú a krásnu obuv, v ktorej sa budete cítiť príjemne celý deň, Bologna Construction predstavuje ideálne riešenie.

Ako vzniká topánka s Bologna Construction

Topánky šité podľa technológie Bologna Construction sú ozajstným klenotom, na ktorý si trúfnu len najskúsenejší majstri svojho remesla.

Často sa stretávame aj s názvom Sachetto Construction, čo v taliančine znamená „malá taška“. Toto označenie naráža na unikátnu konštrukciu obuvi. Jeden veľký kus odolnej usne obklopuje celú plochu priehlavku aj chodidla. Vzniká tak kožená kapsa, ktorá ohraničuje nohu zo všetkých strán. Chodidlo tak nie je v žiadnom bode v priamom kontakte s podrážkou, čo zaisťuje mäkší došľap a príjemnejšie nosenie.

v

Stielku topánky tvorí vrstva mäkkej usne pripevnená švom umiestneným v miernej priehlbine na samom okraji topánky. Nehrozí preto nebezpečie, že by ste chodidlom alebo prstami o šev zavadili.

Pružná, ale odolná podrážka je napevno prišitá k zvyšku topánky. Rovnako ako v prípade stielky prechádzajú švy okrajovou časťou obuvi pre maximálny komfort nositeľa.

Výhody Bologna Construction

Vďaka unikátnemu procesu výroby má Bologna Construction oproti konštrukciám Blake alebo Goodyear Welt rad predností, ktoré pri celodennom nosení rozhodne oceníte.

● Pohodlie. Vďaka vyhotoveniu z jedného kusu kože je obúvanie topánok s Bologna Construction podobný pocit ako navliekanie kožených rukavíc. Vďaka absencii stielky a korkovej výplne a veľmi ľahkej podrážke okamžite pocítite mäkší došľap a bezkonkurenčnú pružnosť topánky.

● Ľahkosť. Topánky s Bologna Construction tvoria jeden kus kože, ktorý obopína celú nohu. Vďaka tomu na rozdiel od konštrukcií Blake alebo Goodyear Welt nepotrebujú korkovú výplň ani koženú stielku. Rozdiel poznáte okamžite, sú totiž až o polovicu ľahšie než rámové topánky.

● Elegancia. Žiadna vystúpená podrážka, žiadne viditeľné švy, len čistá elegancia. Topánky s Bologna Construction dokonale obopnú vašu nohu a vynikne na nich len to, čo vyniknúť má – krásna koža, elegantný vzhľad a precízne spracovanie.

Vyskúšajte si ľahkosť a pohodlie Bologna Construction na vlastnej koži v obchodoch Blažek. V našej kolekcii nájdete širokú ponuku modelov vhodných na formálne príležitosti aj voľný čas.