Magazín - Ako vybrať slnečné okuliare?

Ako vybrať slnečné okuliare?

článek

Text: Lucie Krůčková

Správny výber slnečných okuliarov povýši váš outfit na ďalšiu úroveň. Lichotivo zdôraznia vaše rysy i mužný image. Len si spomeňte na celebrity. Keď majú na fotkách slnečné okuliare, väčšinou vyzerajú o niečo atraktívnejšie. Využite ich triky a pri výbere slnečných okuliarov sa držte niekoľkých zásad.

Muži mávajú žiaľ tendenciu výber doplnkov podceňovať. Podľa nich sú to veci, ktoré majú len na niečo slúžiť, a tak vo výbere prevládajú funkčné vlastnosti. Šál a čiapka majú hriať, okuliare chrániť pred slnkom a hodinky majú ukazovať čas. Koniec. To všetko je samozrejme pravda, ale doplnky môžu spĺňať ďaleko viac než len svoju primárnu funkciu. Poďme sa pozrieť na výber slnečných okuliarov, ktoré podčiarknu vašu jedinečnú osobnosť.

Aj slnečné okuliare vyberáme podľa účelu

Radi trávite voľný čas aktívne? Ste vášnivý cyklista, lyžiar alebo milujete jachting? Zadovážte si kvalitné športové okuliare určené na váš obľúbený šport. Ale pozor, nikdy si ich nedávajte k elegantnému outfitu. Celý váš do bodky zladený outfit by to úplne zhodilo. K obleku či saku sa hodia len elegantné slnečné okuliare.

Pozrite sa do zrkadla

Skôr ako vyrazíte na nákup nových slnečných okuliarov, pozrite sa priamo do zrkadla. Aký je tvar vašej tváre? Máte ju skôr oválnu alebo guľatú? Má vaša tvár tvar obdĺžnika či srdca? Nič nie je zle, je to vaša jedinečná tvár a dobre zvolené slnečné okuliare z nej vystihnú to najlepšie. Základom je vyváženosť.

článek
článek

TIP: Nie ste si istý tvarom svojej tváre? Vezmite do ruky fixku a obtiahnite obrys vašej tváre v zrkadle. Už vidíte, aký tvar máte?

Guľatá tvár

Guľatá tvár má približne rovnakú dĺžku aj šírku. Ľudia s takýmto tvarom pôsobia na svoje okolie sympaticky. Väčšinou si dlhšie uchovajú mladistvý vzhľad. Guľatá tvár potrebuje doplniť to, čo jej chýba – pretiahnuté línie, trochu hrán a menej zaoblených tvarov. Úplne zabudnite na povestné lenonky. Tie by vám neurobili dobrú službu. Skvelou voľbou sú slnečné okuliare s pretiahnutými sklami a je jedno, či to bude ovál alebo tvar kvapky.

Oválna tvár

Dĺžka tváre je zhruba o polovicu väčšia než jej šírka a zároveň čelo je mierne širšie než brada? Potom ste vlastníkom oválnej tváre. Pristať vám bude takmer všetko. Ak vám slnečné okuliare sadnú veľkosťou a farbou, budú vám svedčať. Je len na vás, aký typ zvolíte.

Srdcová tvár

Tvár v tvare srdca sa vyznačuje výraznými lícnymi kosťami, ktoré sú širšie než zužujúca sa oblasť brady. Vyhýbajte sa obrúčkam, ktoré majú zosilnenú a zvýraznenú hornú časť. Ani príliš veľké okuliare nebudú vašej tvári lichotiť. Svedčia vám okuliare v tvare kvapiek alebo obľúbené pilotky. Mužnosť podčiarknu hranaté obrúčky.

Hranatá tvár

Ľudia s hranatou tvárou majú širšie čelo a ostré uhly v obrysoch tváre. Na okolie často pôsobia drsne, ale zároveň veľmi príťažlivo. Vybrať si môžete slnečné okuliare, ktoré vašu tvár zjemnia, alebo naopak zvýraznia drsný look. Príjemný nenútený výraz dodajú oválne a guľaté obrúčky. Ak chcete pôsobiť prísne, zvoľte hranaté tvary. Ale pozor, všetko s mierou.

Kvalita je základ

Pri slnečných okuliaroch platí ešte viac než inde, že na kvalite sa nemá šetriť. Chránia predsa naše oči pred ostrým slnečným svitom a UV žiarením. V obchodoch a e-shope Blažek je pripravená kolekcia elegantných slnečných okuliarov pre všetky typy tvárí. Príďte si vybrať okuliare, ktoré vám budú svedčať.