Sprievodca štýlom: Outfit pre odvážnu hru

Outfit pre odvážnu hru


Šortky k letu patria rovnako,  ako dobré víno k Francúzsku, alebo okrúhle okuliare k Johnovi Lennonovi. A blazer sme si za posledných pár rokov stihli obľúbiť natoľko, že sa ho nechceme vzdať ani v horúcich mesiacoch. Tak prečo to nespojiť? Kombináciu sák a krátkych nohavíc môžeme v módnych domoch po celom svete vidieť už niekoľko sezón. Kým jedni tomuto trendu tlieskajú a sú jeho hrdými nositeľmi, druhí nad ním len krútia hlavou. My sa hlásime k prvej skupine!

Pravdou však je, že blazer a šortky nie sú pre každého. Je to hravá kombinácia, ktorú unesú len hravé povahy. Na druhej strane, nič nehovorí viac o tom, že sa viete baviť v móde aj v živote lepšie, než takýto outfit.  Ako takmer všade, aj tu je dobré sa riadiť niekoľkými základnými pravidlami. Ak teda zvažujete, že by ste tento trend vyskúšali aj vy, majte na pamäti nasledovné veci.

Asi najzásadnejšie je zvoliť ten správny strih. Absolútym tabu pri šortkách je čokoľvek, čo vám bude končiť v polovici stehien. Podobnú škodu môžu narobiť aj príliš dlhé šortky. Ideálna dĺžka by vám mala siahať tesne nad kolenný kĺb. V prípade nutnosti je možné šortky aj vyhrnúť, ale maximálne jedným starostlivým ohybom - inak sa vám okolo nohy z látky vytvorí kruhový monolit.

Šortky by mali byť skôr užšie (ale nie príliš, aby sa vám pri chôdzi do nohy nezarezávali) a jednoduché, žiadny spadnutý sed alebo postranné vrecká. Strih blazera by mal odpovedať strihu šortiek, to isté platí pri kombinovaní nohavíc a saka pri obleku. Ak máte vyštíhlené šortky, oblečte k nim vyštíhlené sako.

Podobne konzervatívne sa správajte aj čo sa týka materiálu. To isté čo platí pri oblekoch, platí aj pri kombináciach šortiek a blazera. Hlavnou zásadou je vyhnúť sa všetkému, čo šuští, má kontrastný lemy, viditeľné logá a nášivky alebo sa musí vyklepávať (tým máme na mysli teplákovinu). Najlepšou voľbou je preto bavlna, alebo iné prírodné materiály, napríklad ľan. V tých vám bude počas horúcich dní najpríjemnejšie.

Výraznému motívu fandíme, najmä ak  je na vreckovkách, ale pri vzore šortiek by sme sa radšej držali „na uzde“. Plameniaky, palmy, kotvy, hviezdy, to všetko je síce roztomilé, ale mierne to zaváňa účastníkmi zájazdu. Decentný vzor však povolený je. Dobre môže vyzerať napríklad kombinácia windowpane blazeru a jednofarebných šortiek, alebo naopak, šortky s kockou zvanou Prince of Wales v kombinácii s jednofarebným blazerom. Ak nechcete kombinovať dva samostatné kúsky, vyberte si šortky aj blazer z rovnakého materiálu, v tom budete tiež vyzerať skvelo.

Hoci je kombinácia šortiek a blazeru v outfite dosť výrazným prvkom už samo o sebe, nepodceňujte ani výber doplnkov. Povolená je aj košeľa s pletenou kravatou alebo nápaditým motýlikom, aj jednoduché tričko.  Môžete si vybrať medzi koženými Brogue topinkami alebo plátenými Espadrilles. Záleží na tom, ako veľmi uvoľnene chcete pôsobiť. Myslite však na to, že v prípade šortiek a blazeru sa vždy jedná o veľmi neformálny outfit, ktorý nepatrí do divadla, na rokovania, ani na večeru.

Letné párty, neformálne posedenie s priateľmi pri drinku, alebo prázdninové návštevy metropôl - to sú ideálne príležitosti, kde môžete tento outfit vyskúšať v praxi. Ak sa túžite vymaniť zo stereotypu a dopriať si ľahkú mieru extravagancie, v šortkách s blazerom zažiarite!

   

Pánske sako casual - modrá

Pánske sako casual - béžová

Separátne voľnočasové sako v aktuálnom extra priliehavom strihu so skrátenou dĺžkou zo strečovej bavlny s elastanom v pranej úprave.

Separátní volnočasové sako v aktuálním extra přiléhavém střihu se zkrácenou délkou z bavlny a lnu v prané úpravě.


   

Krátke nohavice casual - modrá

Krátke nohavice casual - béžová

Voľnočasové krátke nohavice zo strečového bavlneného žakáru v pranej úprave.

Voľnočasové krátke nohavice zo žakárovej tkaniny z bavlny a ľanu v pranej úprave.


Nová kolekcia jar/leto 2017

Portugalsko, rozmanitá země plná barev a jižanského temperamentu, inspirovalo návrhářky pánského módního domu Blažek při tvorbě nové kolekce jaro/léto 2017. Z kolekce v tónech oceánu čiší svěžest a uvolněnost. Do použitých materiálů vtisklo Portugalsko svůj rukopis v podobě výrazných dezénů, potisků, vzorů a tolik typických symbolů pro tuto část Pyrenejského poloostrova. Kolekce vznikla pod vedením designérského dua Jany Kuťkové a Věry Jakubíčkové, kterým se v ní podařilo propojit nadčasový design spolu s nejnovějšími módními trendy. Mezi přední výrobce látek použitých v nové kolekci patří respektovaná jména módního průmyslu jako Cerruti, Loro Piana či Vitale Barberis Canonico.


Nová kolekcia jeseň/zima 2016

Londýn, Rím, New York. Všetky tieto mestá boli inšpiráciou pri tvorbe novej kolekcie pánskeho módneho domu Blažek na nadchádzajúcu sezónu jeseň/zima 2016. Každé z nich vdýchlo kolekcii svoj charakter a atmosféru.

Za vznikom novej kolekcie stojí talentované dizajnérske duo, Věra Jakubíčková a Jana Kuťková, ktoré sa pri tvorbe nechali inšpirovať práve týmito svetovými metropolami. Prvou "zastávkou" bol Londýn, ktorý do kolekcie vniesol klasické materiály v podobe tvídu a flanelu. Taliansky Rím bol hlavným impulzom pre vytvorenie novej zúženej siluety so skrátenými dĺžkami, ktoré stelesňujú pravého talianskeho gentlemana. Rušný a energiou pulzujúci New York zanechal v kolekcii stopu moderných a funkčných materiálov, vyrobených na základe najnovších technológií. "Kolekcia je doslova  šitá na mieru všetkým mužom, ktorí vyznávajú eleganciu, majú zmysel pre detail a vo svojom voľnom čase chcú stále pôsobiť sebavedome a nezávisle“, hovorí Ladislav Blažek, majiteľ spoločnosti.

Návrhárky siahli po výborne spracovaných materiáloch od popredných talianskych výrobcov Cerruti, Vitale Barberis či Candiani.

 

 
 

_______________
Infolinka Blažek 844 844 830 info@blazek.sk