Trendy kolekcie jar / léto 2020

Trend kolekcie prateľný oblek

Revolúcia má svoje meno - prateľný jersey oblek zo 100% vlny. Na vývoji revolučnej technológie ktorá umožňuje pranie obleku v domácom prostredí pracovali technológovia niekoľko rokov a po značkách ako Zegna či Hugo Boss tak prateľný oblek predstavuje Blažek ako vôbec prvá česká značka. Oblek sa perie v špeciálnom vaku, ktorý zabraňuje nežiaducim deformáciám najmä vystuženého saka aj prílišnému pokrčeniu. Po vypraní stačí sako ľahko vyklepať, zavesiť na široké ramienko a nechať voľne uschnúť.

Trend kolekcie Blažek jar / leto 2020 - prateľný oblek

Trend kolekcie plavky

Ďalšou novinkou kolekcie sú plavky s odvážnymi potlačami flóry a fauny na polyamidovom materiálu, ktorý rýchlo schne a dobre odoláva slnečnému žiareniu, čím zamedzuje blednutiu vzoru. Podľa aktuálneho trendu plavky zdobia kratšie nohavice, sú podšité funkčnou sieťkou a majú šnúrku na stiahnutie pre absolútnu kontrolu. Plavky Blažek sú domyslené do posledného detailu: ich súčasťou je vnútorné pútko na zavesenie a taktiež uzatvárateľná kapsička na drobné.

Trend kolekcie Blažek jar / leto 2020 - plavky

V znamení udržateľnosti essential

Novinkou kolekcie jar / leto 2020 je rada Essential, ktorú tvorí vybrané kúsky z outfitov s nadčasovou hodnotou, a to ako strihom a materiálom, tak i farebnosťou. Blažek sa tak prispôsobuje súčasným trendom a predstavuje zákazníkovi ľahko kombinovateľný a udržateľný capsulový šatník.

Blažek jar / leto 2020 - essential

Čierna hrá prím ceremony

Aby smoking smokingom bol, rovnako tak musia čierna byť čiernou. Preto Blažek spolupracuje s jedným z najlepších výrobcov oblekových látok na svete Loro Piana, ktorý pre tento rok prichádza s luxusným materiálom zo svojej kolekcie Black&Black, vyznačujúcim sa jedinečne sýtou čiernou farbou a vylepšeným leskom.

Blažek jar / leto 2020 - ceremony

Dôraz na funkčnosť formal

Obleky v tejto kolekcii sú vyrobené prevažne zo 100% vlny, často opatrené mechanickým strečom, ktorý poskytuje výrazné pohodlie pri každodennom nosení. Niektoré obleky sú tiež zmesou výhradne prírodných materiálov, ako je hodváb a ľan. Farebnosť oblekov sa nesie v modrých tónoch, a to ako sýtych jednofarebných, tak i melange priadzí, a prináša tak odtiene kobaltovej, zámorské, sardinkové, mečounové či legionársku modrú. V prípade košelí Blažek akcentuje súčasné eko trendy a spoločne s talianskym výrobcom košeľovín Albini ponúka možnosť dohľadať si pôvod bavlny zakúpené košele. Do popredia sa v prípade košeľovín dostáva akvamarínová farba v kombinácii s antickou bielou, teda farby, ktoré stelesňujú sviežosť gréckeho klímy a morského vzduchu.

Blažek jar / leto 2020 - formal

V znamení inovácie informal

Okrem pratelného obleku a kolekcie plaviek nájdeme v neformálnej časti tiež luxusné trička, ktorých doménou je, okrem autorských 3D potlačí s detailmi a mikroštruktúrami citrusových plodov dizajnérky Moniky Štaudové, tiež mercerovaná bavlna, využitá pre jednofarebná tričká, aj pre tričká s žakárovým vzorom. Mercerovaná bavlna zabezpečuje materiálu vycibrený vzhľad, jemnosť a súčasne i odolnosť. Najvyššiou kvalitou sa pýši dvakrát mercerovaná bavlna s označením Filo di Scozia, ktorú v kolekcii Blažek jar / leto 2020 zákazník nájde nielen na tričkách, ale aj na spodnom prádle. Početné zastúpenie majú v kolekcii tiež košele s krátkym rukávom a šortky z ľahkých prírodných materiálov.

Blažek jar / leto 2020 - informal

Kam ďalej?