Travel Journal Ireland 2018

Travel Journal Ireland 2018 Blažek

Útek z mesta, ručné práce, návrat k tradičným technikám, kontrast divokej prírody a modernej civilizácie – z týchto námetov vychádza naša kolekcia na jeseň a zimu 2018, s ktorou cestujeme po neskrotných scenériách Dublinu a írskeho vidieka. Kolekcia vzdáva hold všetkým mužom, ktorí sú neustále zavalení prácou a podnetmi mesta, a dáva im možnosť preniesť sa do prostredia, kde nájdu pokoj a kde sa aspoň na chvíľu môžu zastaviť.

Tomu zodpovedajú použité materiály, ktoré na dotyk pôsobia opraným či brúseným dojmom, aj pokojná farebná paleta skladajúca sa z odtieňov, ktoré evokujú kameň, drevo, lúčne kvety, hmlistú krajinu a odlesky hladiny jesenného mora.

Tohtoročná jesenná kolekcia je prvá, v ktorej sme vybrané modely búnd, plášťov a kabátov vybavili špeciálnymi membránami a gélovými vrstvami, ktoré ochránia pred všetkými vrtochmi jesenného počasia. Samozrejmosťou sú prvotriedne látky od výrobcov Loro Piana, Albini alebo Vitale Barberis Canonico a špičkové spracovanie šikovnými rukami našich krajčírskych majstrov a majsteriek.

Travel Movie

Je polovica apríla, pár slnečných lúčov preráža šedivé mraky a vyzerá to na dážď. Človek by povedal, že je ešte v Bratislave, keby sa mu v diaľke neotváral pohľad na kopce porastené smaragdovou trávou a na more, ktoré sa takto na začiatku jari leskne ako ľad. Sme ale v Dubline, kde sa začína náš výlet po Írsku a kde príroda je chvíľami drsne zemitá a inokedy zas pripomína impresionistický obraz – teda rovnako ako naša kolekcia na jeseň a zimu 2018, ktorú sme obsadili do hlavnej roly nášho jesenného Travel Movie.

lookbook blažek promo

Lookbook

Boli ste niekedy v dublinskej štvrti Howth Harbour? Alebo sa prechádzali po útesoch na Cliff Walk? A viete, čo je skvelé na starom opátstve v Muckross a ako vyzerá vodopád Torc? Na jedenásť úžasných lokácií sa môžete už teraz vypraviť prostredníctvom nášho lookbooku, ktorý je zasvätený krásam írskej prírody a najlepším kúskom z našej jesennej kolekcie.