Nová kolekcia

SURREALIZMUS
NOVÁ KOLEKCIA JAR-LETO 2024

 

… kde veci na prvý pohľad nie sú také, aké sú. Vitajte vo svete módnej kolekcie inšpirovanej surrealizmom. Snahou tejto kolekcie bolo prepojenie umeleckého smeru surrealizmu s moderným dizajnom odevov, vďaka tomu môžeme predstaviť jedinečné a pútavé modely. Na prvý pohľad vás kolekcia zaujme netradičnými farbami a novými strihmi, ktoré sú zasadené do kvalitných materiálov od popredných európskych výrobcov.

 

 

Nosným prvkom tejto kolekcie sú farby. Použili sme dynamické a nekonzervatívne farby, ktoré sa pohybujú od jasných, pastelových a výrazných po tmavé a tajomné odtiene. Medzi nové odtiene modrej patria PANTONE 14-4112 TC Skyway alebo PANTONE 17-3936 TC Blue Bonnet alebo zapudrované odtiene béžovej PANTONE 15-1116 TC Safari alebo PANTONE 17-1125 TC Dijon. Rovnako medzi odtieňmi zelenej sa objaví v tejto kolekcii: PANTONE 18-0529 TC Sphagnum alebo PANTONE 19-4906 TC Green Gables. Na oživenie sme použili element oranžovej farby PANTONE 19-1334 TC. Použitím týchto odtieňov sme chceli prepojiť reálny a imaginárny svet surrealizmu.

 

článek

PANTONE® 14-4112 TPG
Skyway

článek

PANTONE® 17-3936 TCX
Blue Bonnet

článek

PANTONE® 17-1125 TCX
Dijon

 

článek

PANTONE® 15-1116 TCX
Safari

článek

PANTONE® 15-1334 TCX
Shell Coral

 

článek

PANTONE® 18-0529 TCX
Sphagnum

článek

PANTONE® 19-4906 TCX
Green Gables

 

 

 

Športové tričká obsahujú surrealistické prvky v potlači, ako sú nápadité vzory a optické klamy alebo potlače ilúzie – rozpúšťajúca sa potlač, alebo umenie v podobe PET fľaše či Davida, ktoré odkazujú na snovú realitu surrealizmu. Tieto abstraktné a fantastické prvky dodávajú každému kusu odevu jedinečný a osobitý charakter.

 

 

 

Materiály použité v tejto kolekcii sú rôznorodé a neobvyklé. Sústredili sme sa na materiály s textúrou alebo meniacim efektom tzv. šanzán a tiež sme zaradili materiály, ktoré sú vyrobené recykláciou z PET fliaš. Medzi ďalšie materiálové kombinácie patrí bavlna, vlna, ľan, hodváb. Pri použití materiálu sme hlavne kládli dôraz na funkčnosť tak, aby celkový výsledok vytvoril úplne nový zážitok z nosenia odevov.

 

 

 

V kolekcii predstavíme hneď niekoľko nových strihov. Za zmienku stojí napr. funkčný plášť s podlepenými švami CORNWALL, ďalej dvojradový, nepodšitý plášť DASH. Objaví sa tu aj nový strih voľnočasových nohavíc s jedným zámikom na prednom diele a s gumou v pásovom golieri s názvom DOMINO, ich krátky a športový variant je FABIEN. A keďže je to letná kolekcia tak nesmie chýbať upgrade šortkových plaviek, ktoré majú funkčný rozparok na prednom diele, slipová vložka je samozrejmosťou, a sú pod názvom EDEN.

 

 

Celkovo možno povedať, že táto surrealizmom inšpirovaná módna kolekcia prináša nový rozmer. Je to spojenie umenia a oblečenia, kde sa realita a fantázia stretávajú na pódiu. Každý kus v tejto kolekcii je jedinečným vyjadrením kreativity a odvahy, čo umožňuje nositeľom vyjadriť svoju osobnosť a zmysel pre umenie cez svoj štýl.

Pavel Křivánek
Šéfdizajnér