Magazín - Výrobcovia - Fortex

FORTEX – ODKAZ TRADÍCIE A INOVÁCIE VO SVETE TEXTILU

článek

V roku 1963 vznikla spoločnosť Fortex s odvážnou myšlienkou spojiť tradíciu regenerovaných textílií z Prata s túžbou nachádzať módne produkty pre pánske oblečenie na severoeurópskych trhoch. Od tej doby sa Fortex premenil v jedného z popredných hráčov v oblasti textilného priemyslu a vytvoril rozsiahly rad produktov, ktoré oslovujú zákazníkov na celom svete.

RAD KNIT & COTTON LAB

Za desaťročia tvrdej práce a nekompromisného záväzku k inováciám vznikli ďalšie úspešné rady produktov, ako sú úplety z radu Knit a bavlnené látky z radu Cotton Lab. Dnes Fortex vyváža viac ako milión metrov látok ročne do 44 krajín, čo im umožňuje zaujať pevné miesto na globálnom trhu.

ŠETRNE K PRÍRODE

Napriek tomu, že Fortex vyrastal a stále rastie, vždy si zachová svoj záväzok k udržateľnosti a ochrane životného prostredia. Už od samého začiatku sa spoločnosť zameriavala na recyklované materiály a dnes má ohromné dedičstvo textilného know-how. Vďaka tomu sú ich látky nielen krásne a inovatívne, ale aj odolné a šetrné k prírode. Spoločnosť verí, že etika a zisk nemôžu byť v rozpore, a preto kladie dôraz na dlhodobý ekonomický rozvoj spojený so sociálnym a environmentálnym rozvojom. S touto filozofiou sa Fortex inšpiruje a podporuje ciele udržateľného rozvoja, aby prispel k pozitívnym zmenám na celom svete.

INOVÁCIE, KTORÉ VEDÚ K LEPŠIEMU SVETU

Je to spoločnosť, ktorá nielen sleduje módne trendy, ale tiež tvorí nové trendy vo svete textilného priemyslu. S každým metrom látky, ktorý vyrobí, Fortex stavia most medzi minulosťou a budúcnosťou, spája tradíciu s inováciami a vedie nás k udržateľnejšiemu a lepšiemu svetu.

KOLEKCIA BLAŽEK

V našej kolekcii Blažek si môžete vybrať z ľanových nohavíc, štýlových jersey sák a oversized búnd. Už teraz sú k dispozícii na našom e-shope alebo v našich obchodoch.

článek
článek