Magazín - Ako vybrať luxusnú koženú tašku?

Ako vybrať luxusnú koženú tašku?

článek

Text: Lucie Krůčková

Kvalitná kožená taška je vysoko praktickou záležitosťou, ale zároveň štýlovým doplnkom outfitu. A o svojom majiteľovi toho môže hodne prezradiť. Ak chcete za všetkých okolností pôsobiť skvelým dojmom, pozrite sa, aký typ tašky zvoliť na akú príležitosť aj aké sú zásady zladenia tašky a pracovného outfitu.

Pracovná aktovka

Základom je kvalitná pánska aktovka z pravej kože. Áno, nie je to malá investícia, ale oplatí sa nešetriť. Väčšinu dokumentov dnes máme v elektronickej podobe. Najčastejšie si teda vystačíte s tenšou aktovkou. Veľkosť zvoľte podľa toho, čo do nej budete najčastejšie dávať. Potrebujete občas na rokovanie notebook alebo vytlačené dokumenty? Zvoľte aktovku väčšieho formátu. Na ostatné príležitosti stačí menšia aktovka s praktickým usporiadaním.

TIP: Všetky doplnky, vrátane aktovky, zlaďte. Budete pôsobiť profesionálne.

článek
článek

Taška (messenger)

Perfektná taška, ktorá je niekde medzi pracovnou aktovkou a batohom. Opäť odporúčame len tašky z kvalitnej kože. Sú nadčasové a pôsobia seriózne. Taška pojme relatívne dosť nevyhnutností. Do väčšieho formátu dáte aj notebook.

článek
článek

Cestovná taška

Na kratšie pracovné cesty, alebo pokiaľ po práci navštevujete fit centrum, využijete praktickú cestovnú tašku. Dbajte na to, aby bola naozaj kvalitná. Často toho totiž musí veľa vydržať.

TIP: Aj cestovná taška sa vyplatí v kvalitnom koženom prevedení. Keď pôjdete priamo na rokovanie a až potom do hotela, nebudete se hanbiť za ošúpanú športovú kabelu.

článek

5 vecí, na ktoré je dobré, dať si pozor

1. Zlaďte všetko do bodky! Taška musí ladiť s celým outfitom a hlavne s doplnkami. Vôbec nevyzerá dobre kombinácia čierneho opasku, hnedých topánok a béžovej tašky.

2. Buďte si verní! Alebo buďte aspoň verní svojmu štýlu. Taška je často veľkou investíciou, preto by mala váš štýl podčiarkovať.

3. Len nevyhnutné veci. Do tašky baľte veci s rozumom. Preplnená taška môže stratiť svoj tvar a potom nevyzerá dobre. Navyše pod tiahou tašky nebudete stáť vzpriamene.

4. Pozor na košeľu a sako. Popruhy sú pri dobrých taškách z kvalitných materiálov, ale to neznamená, že keď budete mať tašku alebo batoh cez plece, nepokrčí vám košeľu či sako. Pozor na to.

5. O tašku sa starajte. Rovnako ako venujete starostlivosť topánkam, obleku či košeliam, venujte dostatočnú starostlivosť aj svojej koženej taške. Nejde len o vonkajšiu očistu. Čas od času je dobré tašku kompletne vysypať, vnútornú časť jemne očistiť a vybrať nazhromaždené papieriky a iné poklady.