Magazín - Tajomstvo prirodzene strečovej košele

Tajomstvo prirodzene strečovej košele

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Len si to predstavte. Košeľa ušitá z čistej bavlny bez prímesí, priedušná a ľahká. Na omak veľmi jemná a s krásnym leskom. Strih košele kopíruje štíhlu postavu, a napriek tomu ponecháva absolútnu voľnosť pohybu. Všetko na košeli je čisto prírodné, aj jej vysoko komfortná elasticita. Znie to ako sen? Nie je. Predstavujeme vám absolútnu novinku na českom trhu, košeľu Yoga Natural Stretch.

Základom je kvalitná surovina

Taliansky výrobca Albini prišiel s inovatívnym materiálom na košele, ktorý má všetky benefity vysoko kvalitnej bavlnenej látky, a navyše nijak neobmedzuje v pohybe. A ako hovorí sám výrobca, základom je vysoko kvalitná surovina. Pre tento materiál je vybratá dlhovláknitá bavlna Supima z americkej Kalifornie.

Elasticita bavlnenej tkaniny

Bavlnené tkaniny, ktoré sú elastické, nie sú novinkou. Iste, na trhu nájdete elastické košele, ktoré majú v zložení bavlnu. A možno aj bavlnu vysokej kvality. Avšak vždy je tam buď prímes iného materiálu, ktorý košeli prepožičia elasticitu, alebo je dosiahnutá chemickou cestou.

Nevýhody elasticity za použitia chémie

Chemicky navodená elasticita materiálu nie je trvalá. Keď ju zákazník chce čo najdlhšie zachovať, musí s košeľou zaobchádzať veľmi šetrne. Košeľa sa väčšinou nesmie sušiť v domácej sušičke, býva citlivá aj na žehlenie a niektoré pracie prípravky. A čo je určite najpodstatnejšie, žiadna chémia nie je pre prírodu úplne neškodná. Takže čím menej ju pri výrobe používame, tým lepšie.

Revolučná úprava Yoga

Našťastie vývoj v spoločnosti Albini ide neustále vpred a načúva prianiam zákazníkov aj potrebám našej planéty. Mohla tak vzniknúť revolučná úprava Yoga. Materiál je v konečnej fáze výroby mechanicky upravený tak, že získa prirodzenú elasticitu. Nie je použitá chémia ani prímes syntetického vlákna.

Prírodná elasticita je pri úprave Yoga trvalá. Je to zaistené starostlivým výberom suroviny, väzbou tkaniny i špeciálnou mechanickou úpravou v závere celého procesu.

Košeľa z materiálu s úpravou Yoga

Košeľa, ktorá je ušitá z materiálu s úpravou Yoga, je 100% prírodná. Je úplne bez prídavku umelých vlákien. Na vlastnej koži s ňou zažijete pocit, kedy materiál, ktorý je veľmi príjemný na tele, dýcha. Aj keď zvolíte košeľu v siluete Extra Slim, nebudete nijak obmedzený v pohybe. Môžete tak mať košeľu, ktorá je elegantná, zdôrazňuje štíhlu postavu, ale ponechá vám plnú voľnosť pohybu vo všetkých smeroch.

Tip z aktuálnej kolekcie Blažek

Košeľu z materiálu s Yoga úpravou od talianskeho výrobcu Albini nájdete aj v aktuálnej kolekcii Blažek. Má krásnu snehobielu farbu a pekný priliehavý strih. Na prvý pohľad vás uchváti nevtieravý lesk a na dotyk jej príjemná hladkosť.

Aktuálnu kolekciu Blažek si môžete pozrieť v našom e-shope a osobne vyskúšať v niektorom z obchodov Blažek.