Magazín - Smart Casual alebo ako sa obliecť do kancelárie štýlovo?

Smart Casual alebo ako sa obliecť do kancelárie štýlovo?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Čo je dress code Smart Casual? Je to bombera s kravatou, tričko so sakom i separátna vesta s voľnočasovou košeľou. Skrátka ide o spojenie prvkov formálneho a neformálneho šatníka do jedného fungujúceho celku. Nesmie to byť náhodná kombinácia. So Smart Casual by ste totiž mali vždy budiť dojem, že dobre viete, čo robíte. Inými slovami – byť „smart“.

Smart Casual, dress code (zdanlivo) bez pravidiel

Väčšina dress codov má jasne dané a definované pravidlá. K Black Tie patrí smoking s motýlikom, k Busines Formal zase oblek tmavej farby a kravata. Pri Smart Casual to tak celkom nie je, musíte sa trafiť medzi dress cody Business Casual a Casual.

Smart Casual znamená omnoho väčšiu slobodu výberu oblečenia, čo je v pánskej móde plnej pravidiel veľmi príjemná zmena. Na druhej strane však tento dress code kladie vyššie nároky na vkus nositeľa. Spojenie formálnych a neformálnych prvkov totiž môže byť mätúce pre mužov, ktorí sa v móde tak neorientujú.

V Smart Casual sa musíte cítiť dobre

Dobre poskladaný outfit v dress code Smart Casual by sa dal zhrnúť asi tak, že sa v ňom budete cítiť skvelo takmer kdekoľvek. Mali by ste sa v ňom cítiť sebaisto a pohodlne na doobednom meetingu, na prechádzke v meste, na pracovnom obede aj v súkromí.

Pri zostavovaní vlastného outfitu máte v podstate dve možnosti. Buď budete čerpať z už pripraveného outfitu, ktorým sa necháte inšpirovať, alebo budete experimentovať. Vyskúšajte, ako vám so zvyškom sedia chinos a ako džínsy, či je lepší sveter, tričko alebo košeľa a či je tým správnym zakončením sako, bombera alebo bunda. Kombinácií je neobmedzene!

Farby a vzory Smart Casual

Dress code Smart Casual dovoľuje nosiť farby, vzory a strihy, ktoré by v čisto formálnom dress code neprešli. Máte radi košeľu so stojáčikom a zelené kárované sako? V Smart Casual to nie je žiadny problém.

Ak máte možnosť obliekať sa do zamestnania Smart Casual, využite to a nebojte sa skúšať nové veci. Ide o výborný štýl, ktorého pomerne ústretové pravidlá nebudú brániť vašej kreativite!

Nie ste si istí, kde začať? Obráťte sa na nás! So zostavením ideálneho outfitu v dress code Smart Casual vám radi poradíme vo všetkých našich obchodoch Blažek.