Magazín - Sedem tipov na valentínsky darček pre muža

Sedem tipov na valentínsky darček pre muža

článek

Text: Jiří Král

Foto: Lucie Robinson / Ilja Hubálek

S výberom darčeka to majú muži na Valentína jednoduchšie. Šperk, kvetina a bonboniéra predstavujú „svätú trojicu“ valentínskych darov, ktoré s istotou potešia väčšinu žien a zo strany mužov nevyžadujú žiadnu veľkú kreativitu. Vybrať darček pre muža už nie je také jednoduché. Preto sme zostavili zoznam darčekov, ktoré vám výber aspoň trochu uľahčia.

Šál

Že už sa zima pomaly blíži ku koncu? Možno, ale studený vietor si ešte pekných pár mesiacov naplno užijeme. Nastáva tak obdobie, kedy je na vlnené zimné šály príliš teplo, ale s nechráneným krkom môžete ľahko nachladnúť.

Šály z našej jarnej kolekcie preto vyrábame z ľahkých prírodných materiálov, ako je ľan, bavlna a hodváb. Krásny vzorovaný šál nikdy nevyjde z módy a v šatníku sa určite nestratí.

článek
článek

Manžetové gombičky

Muži šperky častejšie dávajú než dostávajú a Valentín je najlepšia príležitosť toto nepísané pravidlo porušiť. Chodí váš partner denne do práce v obleku? Potom je tu vysoká šanca, že mu párom neokukaných manžetových gombíkov urobíte veľkú radosť.

Manžetové gombíky sú spolu s hodinkami a zásnubným prsteňom jediným šperkom pánskeho formálneho outfitu. Predstavujú teda jednu z mála možností, ako ozvláštniť často sa opakujúcu kombináciu. Neviete si dať rady s ich výberom? Prečítajte si náš článok, ako vybrať tie najkrajšie manžetové gombíky.

článek
článek

Opasok

Bojíte sa, že sa netrafíte do partnerovho módneho vkusu? Na svete nie je muž, ktorého by nepotešil ručne vyrobený opasok z tej najkvalitnejšej kože. Ak si teda neviete poradiť s darčekom pre prakticky založeného priateľa, snúbenca alebo manžela, nemusíte ďalej hľadať.

Ak si nie ste istá, akú má váš partner veľkosť, zvoľte radšej väčšie číslo. Zrezať opasok na správnu dĺžku nie je veľký problém, predĺžiť ho ale nezvládneme.

Kravata

Kravata je alfou a omegou každého formálneho outfitu. Ak vyzerá dobre, posúdime ho väčšinou ešte predtým, než zaostríme na košeľu alebo sako. A aj keď muži často nosia jeden oblek aj niekoľkokrát do týždňa, kravatu by mali striedať denne, po každom nosení.

článek
článek

Vyberte svojmu partnerovi jednu z našich hodvábnych, bavlnených alebo ľanových kravát. S každým získaným komplimentom vám v duchu poďakuje.

Traky

Neokukané, štýlové, mladistvé. Pokiaľ chcete partnera potešiť darčekom, ktorý v šatníku ešte nemá, traky sú skvelá voľba. Navyše, ak sa vyzná v móde, je pravdepodobné, že už nad ich kúpou sám uvažoval. V moderných outfitoch ich totiž môžeme vídať čoraz častejšie.

Traky sú dobrým darčekom aj preto, že majú jednu univerzálnu veľkosť. Nehrozí tak, že by ste zle odhadli partnerovo číslo a museli darček pracne vracať.

článek
článek

Peňaženka

Asi žiadny doplnok nedostáva zabrať tak ako peňaženka. Používame ju doslova denne, a to hneď niekoľkokrát. A aj keď dovnútra nenecháme nikoho nakuknúť, zvonku si ju za jej život stihnú pozrieť tisíce párov očí.

Všimli ste si, že by si partnerova peňaženka zaslúžila vymeniť? Kúpte mu na Valentína niektorú z kolekcie Blažek, ktorá mu vás každý deň pripomenie.

Chcete partnera potešiť darčekom aj zážitkom v jednom? Objednajte ho na schôdzku v našom Krajčirstve Blažek. Ušijeme pre neho košeľu alebo oblek na mieru s látkami, strihom, farbou i vzorom, ktoré si sám vyberie.