Magazín - Revolučná prateľná vlna

Revolučná prateľná vlna

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Vlna patrí medzi top materiály pre obleky a elegantné nohavice, o tom nemôže byť pochýb. A hoci má naozaj veľké množstvo benefitov, na údržbu odevov z nej ušitých sme do nedávnej doby potrebovali pomoc špecializovaných čistiarní. Máme pre vás dobrú správu. Dnes už je to inak.

Koniec večnému behaniu do čistiarne

Pranie v domácich podmienkach stále ešte nie je vhodné pre všetky vlnené materiály a obleky či nohavice z nich ušité. Ale taliansky výrobca Reda prišiel s kolekciou inovatívnych materiálov z jemnej merino vlny, ktoré pranie elegantných odevov v domácich podmienkach dovoľujú.

Skvelé vlastnosti prateľnej vlny Reda Active

Pri vývoji prateľnej vlny sa taliansky výrobca Reda spoľahol na silu viac než storočné tradície a využil bohaté skúseností svojich odborníkov z radov svojich zamestnancov. Samotnú výrobu potom sústredil vo vlastných továrňach v Taliansku. Pre prateľné materiály zvolil surovinu najvyššej kvality, ktorá pochádza z novozélandských oviec merino a má jasne dohľadateľný pôvod.

Prateľná vlna Reda Active si zachovala všetky príjemné charakteristiky merino vlny. Je jemná na omak, veľmi vzdušná a vie vstrebať veľké percento vlhkosti. Vlastnosť, ktorú oceníme predovšetkým v parnom lete. V kombinácii s jej antibakteriálnym pôsobením sa teda nemusíte báť žiadneho nepríjemného zápachu.

Merino vlna je známa svojou príjemnou termoreguláciou a aj tú si prateľná vlna Reda Active plne ponechala. Je to ďalšia z vlastností, ktoré oceníme v horúcich letných dňoch.

A do zoznamu všetkých benefitov nesmieme zabudnúť na ten hlavný, ktorým je prateľnosť vlneného materiálu Reda Active. Stačí dodržať odporúčanie na etikete výrobkov a môžete váš vlnený odev udržiavať v čistote aj v domácich podmienkach.

Prateľným vlneným materiálom to len začína

Vývoj prateľných odevov z vlneného materiálu sa však nemôže zastaviť len u samotnej tkaniny. Ich tvorcovia nesmeli zabudnúť ani na ďalšie komponenty, z ktorých sú odevy zložené. Aj tieto súčasti musia byť plne prateľné v domácich podmienkach. Dizajnéri tak museli prísť so strihom, ktorý praním v práčke neutrpí a stále bude vyzerať skvelo.

Nohavice z prateľnej vlny

Blažek v novej kolekcii predstavuje niekoľko modelov elegantných neformálnych nohavíc z prateľnej vlny. Jemnosť materiálu vysokej kvality a jeho nevšednú praktickosť tak môžete vyskúšať na vlastnej koži. V kolekcii nájdete nohavice v komfortnej siluete relax aj vo veľmi obľúbenej siluete extra slim, ktoré sú súčasťou celého prateľného obleku. A radi vám prezradíme, že práve ten je ďalšou z horúcich noviniek tohtoročnej kolekcie.

Na celú kolekciu sa môžete pozrieť v našom e-shope. Presvedčiť sa o kvalitách prateľnej vlny sa tiež môžete priamo v obchodoch Blažek. S výberom vám radi pomôžu naši skúsení špecialisti.