Magazín - Inovatívna technológia Rain System pre vlnené materiály

Inovatívna technológia Rain System pre vlnené materiály

článek

Text: Lucie Krůčková

Premenlivé počasie vie pekne potrápiť. Dážď sa obvykle priženie v tú najmenej vhodnú dobu. Určite to poznáte. Vyrážate na rokovanie a potrebujete oslniť už na prvý pohľad. Príde výdatná prehánka. Vy máte perfektne zladený outfit a stojíte pred voľbou, či si vziať radšej klasický kabát a riskovať premoknutie, alebo siahnuť po športovej bunde a zostať v suchu. Ani jedno nie je ideálne. Zaraďte do svojho šatníka plášť z látok Loro Piana s membránou Rain System a budete v suchu vždy.

Loro Piana a Rain System

Taliansky výrobca luxusných tkanín Loro Piana vníma každodenné potreby klientov a hľadá inovatívne riešenia. Prišiel preto s radom látok, ktoré sú vodeodolné. Ide o jedinečnú kombináciu prírodných vlákien a najmodernejšie technológie. Vznikla kolekcia, ktorá má všetky vlastnosti luxusných prírodných tkanín, a navyše získala novú funkčnú vlastnosť.

Pri výrobe látok s membránou Rain System vzniká okolo každého vlákna neviditeľná bariéra. Tá neprepustí vodu dovnútra tkaniny. Kvapky vody zostávajú na povrchu a skĺznu po ňom preč. Rain System navyše chráni odevy pred prachom a nečistotami. To všetko po látke skĺzne rovnako ako kvapka vody.

článek

Z látok Loro Piana s Rain System membránou vznikajú luxusné kabáty, plášte i bundy, ktoré nestrácajú nič zo svojej elegancie a zároveň vynikajú skvelými funkčnými vlastnosťami. Sú obľúbené u mužov, ktorí majú vycibrený vkus a zároveň potrebujú dobre vyzerať za každého počasia.

Rain a Storm System

Membrána Rain System je rovnako súčasťou systému bariér Storm System, ktorý rozširuje možnosti využitia luxusných textílií do ešte náročnejších poveternostných podmienok. K membráne Rain System výrobca pridáva ďalšiu bariéru. Tou je hydrofilná membrána na vnútorné časti látky.

článek

Pršiplášť nie je len pre deti

Plášť do dažďa je často veľmi zanedbanou súčasťou pánskeho šatníka. A pritom môže ušetriť toľko starostí. Plášť z kvalitného materiálu nie je len funkčným kusom oblečenia, môže byť i štýlovou súčasťou business outfitu. Látky Loro Piana s membránou Rain System ponúkajú široké spektrum možností. Veľmi populárne sú ľahké plášte, ktoré i vďaka tejto technológii využijete po väčšine roku.

Oblek s membránou Rain System

Často sa presúvate zo schôdzky na schôdzku bez ohľadu na to, aké je vonku počasie? Potom vás iste bude zaujímať, že aj oblekové látky môžu mať Rain System membránu. Navštivte Krajčírstvo Blažek a nechajte si ušiť oblek na mieru z prvotriednej vlny, v ktorom navyše môžete bez obáv prebehnúť v daždi z taxi do kancelárie. Z obleku jednoducho vyklepete kvapôčky vody a ste pripravený na ďalšie rokovanie. Je oslobodzujúce nemusieť myslieť na výkyvy náladového počasie a sústrediť sa len na prácu.

článek