Magazín - Prečo si zaobstarať funkčný plášť s membránou?

Prečo si zaobstarať funkčný plášť s membránou?

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

V posledných rokoch sa mnoho odborov prelína a môžu tak vzniknúť úžasné veci, ktoré by pred časom boli celkom nemysliteľné. Aj výrobcovia luxusných materiálov pre elegantnú módu si vzali inšpiráciu zo sveta funkčných športových tkanín. Vznikli tak unikátne látky, ktoré majú všetky benefity vysoko kvalitných prírodných surovín a zároveň môžu ponúknuť komfort funkčného materiálu. Pozrite sa na vybrané odevy, ktoré ťažia z tohto prelínania módy a funkčných technológií.

Špecialistom na zapojenie funkčných prvkov do materiálov pre elegantnú módu je bezpochyby taliansky výrobca Ing. Loro Piana & C. Ponúka niekoľko variantov membrán i celo funkčné systémy, ako je Rain System alebo Green Storm System. Ale zapájajú sa aj ďalší výrobcovia látok top kvality, ktorí nechcú zostať pozadu.

Funkčné prvky dobývajú svet formálnej módy

Na formálne príležitosti či večerné spoločenské udalosti je jasnou voľbou decentný plášť v minimalistickom riešení detailov. Súčasné trendy navyše volia striedme línie, ktoré dávajú vyniknúť splývavému vzhľadu a nádhernému prirodzenému lesku kvalitného vlneného materiálu.

Ako už napovedá názov materiálu Four Seasons od talianskeho výrobcu Ing. Loro Piana & C., je plášť z neho ušitý ideálnou voľbou na celoročné nosenie a netlačí tak majiteľa do žiadnych kompromisov v odievaní. Vlnený materiál je zaopatrený funkčnou membránou a finálnou vrstvou, ktorá nahrádza klasickú podšívku. To umožnilo luxusné odľahčené spracovanie plášťa. Membrána zaisťuje vodeodolnosť plášťa, ale zároveň ponecháva materiálu jeho pružnosť a priedušnosť.

článek
článek

Inšpirácia svetom športového odievania

Odtlačok športového ducha tento ľahký plášť s kapucňou rozhodne nezaprie. Jeho športové ladenie je reakciou na prenikanie prvkov športovej módy, ako sú napríklad sneakers, do sveta formálneho odievania. A vlastne prečo nie, formálne outfity predsa vôbec nemusia byť nudné.

Plášť je opäť ušitý z materiálu od talianskeho výrobcu Ing. Loro Piana & C., ktorý je tentokrát zaopatrený patentovaným systémom membrán Green Storm System. Textília má dve bariéry, ktoré chránia pred prenikaním dažďových kvapiek, ale aj pred vetrom. Prvá z bariér je aplikovaná priamo na jednotlivé vlákna a zaisťuje vodoodpudivosť, druhá je v ploche a ochráni vás pred nepríjemným prefúknutím plášťa. Priedušnosť materiálu však zostáva plne zachovaná.

Navyše sa výrobcovi Ing. Loro Piana & C. podarilo výrazne zapracovať na ekológii produkcie tejto membrány, ktorá je zo 60 % z obnoviteľných zdrojov rastlinného pôvodu. Je to primát, na ktorý je Ing. Loro Piana & C. patrične hrdý.

Maximálne pohodlie vo vetre aj v daždi

Predstavte si ľahký materiál, ktorý zahreje, keď je to potrebné, ale zároveň vás dokáže ochrániť pred dažďovými kvapkami a nepríjemným vetrom. Taká je sofistikovaná kombinácia mäkkej merino vlny s technickými vláknami a ľahkou membránou v materiáli Lightframe od talianskeho výrobcu Ing. Loro Piana & C.

Plášť vo farbe mandľových škrupiniek má príjemný športovo ladený strih a ponúka veľkú variabilitu použitia. Bude dobre vyzerať v outfite s klasickými chinos, ale môžeme ho s pokojným srdcom odporučiť k džínsom.

Oblek, ktorý odolá ľahkej jarnej prehánke

Funkčné úpravy materiálov prenikajú aj do tkanín pre obleky. Tento krásny oblek je z materiálu od talianskeho výrobcu Reda, ktorý na prírodnú vlnu aplikoval water repellent úpravu. Môžete tak mať elegantný nadčasovo strihaný oblek z prírodnej vlny vysokej kvality, ktorý je priedušný, jemný na dotyk a ľahký, ale zároveň ťažiť zo sofistikovanej úpravy materiálu, ktorá zaistí jeho odolnosť voči kvapkám vody.

Príďte si plášte aj oblek vyskúšať na vlastnej koži do niektorých z našich obchodov Blažek, kde nájdete aj ďalšie zaujímavé novinky z tohtoročnej kolekcie.