Magazín - Prečo nosiť pánske traky?

Prečo nosiť pánske traky?

článek

Text: Veronika Drdáková

Traky sú štýlové, o tom niet pochýb. Ale pokiaľ pre vás štýl nie je dostačujúcim dôvodom, aby ste ich zaradili do svojho šatníka, možno vás bude zaujímať, že majú aj veľa rýdzo praktických výhod. Aké to sú?

Znovuobjavený doplnok

Pánske traky si v posledných rokoch získavajú späť svoje miesto na výslní. Kedysi slúžili pánom výhradne na to, aby im dobre držali nohavice. Túto službu ale čoskoro začal nahrádzať opasok a traky sa tak zo šatníkov takmer vytratili. V novom miléniu ich ale späť priviedli módne trendy. Ukázalo sa totiž, že traky dokážu byť nápaditým a veľmi štýlovým doplnkom. A keďže tých muži zase toľko nemajú, bola by škoda nevyužiť takú príležitosť.

Väčšie pohodlie i praktickosť

Na účel držania nohavíc dnes väčšina mužov stále volí skôr opasky. Pokiaľ ale dáte trakom šancu, možno prídete na to, že sú pre vás omnoho pohodlnejšie. Nebudú vás nepríjemne tlačiť na bruchu a bokoch, a dokonca budú aj lepšie vyzerať. Zatiaľ čo pri nohaviciach držaných opaskom má košeľa tendenciu sa krčiť a vykasávať, traky zaistia, že zostane rovná a pekne na svojom mieste. Ako malý bonus vám poslúži fakt, že traky opticky predlžujú a zoštíhľujú trup.

článek
článek

Univerzálne použitie

Traky si môžete obliecť takmer kedykoľvek a kamkoľvek. Pokiaľ nimi chcete nahradiť opasok v rámci formálneho dress codu, dbajte na niekoľko pravidiel. Najvhodnejšie je napríklad traky pripnúť k nohaviciam bez pútok na opasok. Takisto by nemali byť príliš tenké, aby nepôsobili ako ležérny hipsterský doplnok. Ak chcete, aby sa traky hodili na väčšinu príležitostí, siahnite po stredne širokých. Môžete nimi doplniť spoločenský aj voľnočasový oblek alebo napríklad i džínsy a kockovanú košeľu. V spojení s plátenými teniskami tak dosiahnete štýlový mladistvý look a tiež dáte všetkým naokolo najavo, že sa v móde proste vyznáte.

článek
článek