Magazín - Päť tipov, podľa ktorých si zabaliť na víkend

5 základných tipov, ako ľahko zbalit´na víkend

článek

Text: Veronika Drdáková

Neplánovaná víkendová pracovná cesta aj odpočinok v horskom rezorte majú napodiv jednu vec spoločnú. Balenie. A priznajme si, ktorý muž by sa rád balil? Prezradíme vám niekoľko tipov, podľa ktorých sa nabudúce zbalíte bez zbytočných zmätkov, zhonu a obáv, či ste na niečo nezabudli.

1. Zoznam zostavíte raz a vydrží navždy

Baliť sa podľa zoznamu vám už určite napadlo. Napriek tomu ho spomenieme. Pokiaľ na pracovné víkendové cesty odchádzate často, tým skôr sa vám bude hodiť. Stačí ho dať dohromady len raz a potom podľa neho postupovať zakaždým, keď sa chystáte odísť. Odporúčame pripraviť dva – jeden, keď sa chystáte na víkend pracovne, a ten druhý, keď idete s rodinou za odpočinkom.

2. Víkendová taška ako základ

Na cesty, ktoré trvajú zhruba dva až tri dny, stačí tzv. víkendová taška. Keď pôjdete nejakú zháňať, pýtajte sa priamo na víkendovú tašku. Ide o kvalitnú veľkú koženú tašku s dvomi ušami do ruky. Máva len jedno veľké vrecko na zips a často jej chýba popruh cez plece. To preto, že nejde o športovú tašku a v prípade, že cestujete v obleku, nehodí sa si ho pokrčiť, keď budete tašku prenášať z auta na ubytovanie.

3. Drobnosti, na ktoré nezabúdajte

Holiaci strojček, parfum, slnečné okuliare, adaptéry, náhradná spodná bielizeň a ponožky, základná lekárnička – drobnosti, ktoré by vo vašej víkendovej taške mali vždy cestovať s vami. Nezáleží na tom, ako ďaleko idete, porezať sa na papieri môžete kedykoľvek a drobná ranka na prste môže byť po zvyšok cesty veľmi nepríjemná. Taktiež počítajte s tým, že radšej treba mať o jednu spodnú bielizeň a ponožky viac. Istota čistoty a pohodlia za to stojí.

4. Ručná žehlička

Tú oceníte hlavne v prípade pracovných ciest. Pokrčená košeľa je totiž častým cestovným nešvárom. Dá sa tomu predísť obalom na oblek, aj tak sa však môže stať, že vás bude čakať dôležité stretnutie a vaša košeľa nebude v ideálnom stave. Preto sa hodí mať so sebou drobnú ručnú žehličku, s ktorou je možné oblečenie žehliť aj zavesené na ramienku. Pomôže vám skôr s drobnosťami, ktoré treba doladiť, než so žehlením niekoľkých košieľ v hotelovej izbe.

5. Spoľahnite sa na kompatibilitu

Oblečenie a doplnky, ktoré si balíte so sebou, by mali zodpovedať okrem príležitosti aj samy sebe. Baľte si radšej hotové outfity. Už doma si teda dajte dohromady vhodnú košeľu, kravatu, ponožky a iné doplnky. Postačiť by vám až na výnimky mal jeden oblek, preto myslite na to, že by sa doň mali všetky nachystané košele a kravaty hodiť.

Veríme, že keď si vypracujete správny zoznam, podľa ktorého sa zbalíte, a do víkendovej tašky nezabudnete pribaliť aj spomenuté maličkosti, ktoré sa často omylom prehliadajú, vašej víkendovej ceste už nič nebude brániť. Ak sa chystáte odpočívať, prajeme veľa pokoja, a ak pracovať, držíme palce, nech sa vám všetko podarí!