Magazín - Päť trendy oblekov na svadbu

Päť trendy oblekov na svadbu

článek

Text: Jiří Král

Foto: Matěj Třasák / Ilja Hubálek

Nahlas sa to hovorí hlavne o ženách, ale aj pre mužov platí, že chcú na svadbách vyzerať dokonalo. A nejde o to, či sa jej zúčastní ako ženích (hoci pre neho to platí dvojnásobne), alebo ako hosť. Prvým krokom, ako na svadbe zažiariť, je správna voľba obleku. Ten je totiž vašou najviditeľnejšou vizitkou.

Aby sme vám uľahčili hľadanie, pripravili sme pre vás päť oblekov, ktoré môžeme na svadbu vrelo odporučiť. Každý z nich s unikátnym odtieňom aj motívom. Vyberiete si medzi nimi ten svoj?

TIP 1: Kobaltovo modrá pristane každému

Moderné modré obleky v rade udalostí postupne nahrádzajú tie čierne a ani svadby nie sú výnimkou. Môžeme vám zaručiť, že v našom novom obleku v krásnom kobaltovom odtieni sa budete nielen skvelo cítiť, ale zaistí vám aj hŕbu komplimentov.

Oblek je šitý v pohodlnom, ale priliehavom strihu slim. Luxusná vlnená priadza od talianskeho výrobcu Cerruti v kvalite Super 130‘S vyniká výnimočnou jemnosťou a je príjemne chladivá na dotyk. Oblek je preto perfektnou voľbou do letného počasia.

TIP 2: Svieže letné odtiene sa na svadbách nestratia

Pristanú vám viac svetlejšie farby? Uvoľnená letná svadba je ideálnym miestom, kde si môžete vyskúšať oblek práve v takýchto odtieňoch. Perfektným kúskom na túto príležitosť je napríklad šedý károvaný oblek z novej letnej kolekcie.

Oblek zaujme mladistvým elegantným štýlom aj kvalitou spracovania. Prémiová priadza z merino vlny v kvalite 110‘S pochádza od talianskeho výrobcu Reda. Práve vďaka nej je oblek zamatovo hebký a dokonalý aj v tých najdrobnejších detailoch. To spoznáte napríklad na drobných modrých linkách, ktoré dopĺňajú dominantnú bledo šedú farbu a tvoria dômyselný károvaný motív.

TIP 3: Inovatívne spojenie vlny, hodvábu a ľanu

Na svadbách sa celý deň nezastavíte, čo dá v letných horúčavách pomerne zabrať. Pri vývoji nového obleku sme preto hľadali taký materiál, ktorý bude mimoriadne ľahký, priedušný a zároveň pevný. Odpoveď priniesla inovatívna priadza od prestížneho talianskeho výrobcu Ing. Loro Piana & C, ktorá kombinuje najlepšie vlastnosti vlny, hodvábu a ľanu v jednom.

Oblek vo farbách morských hlbín v dynamickom melange prevedení vyniká hneď v niekoľkých smeroch. Extra jemná merino vlna dodáva látke príjemnú jemnosť a savosť, hodváb unikátny lesk a podiel ľanu zase uvoľnený ľahký vzhľad.

TIP 4: Aj formálny oblek môže zaujať vzorom

Ani na svadbách sa nemusíte vzdávať zaujímavých vzorov. Stačí zvoliť taký motív, ktorý bude ladiť k formálnej atmosfére. Príkladom je náš modrý oblek v pohodlnom priliehavom extra slim strihu.

Oblek vyniká nielen vzorom, ale aj majstrovským remeselným spracovaním, čo dokazuje mimoriadne ľahké polopodšité sako. Luxusná vlnená priadza od talianskeho výrobcu Cerutti je mimoriadne hebká na povrchu a zaručuje skvelú priedušnosť aj v horúcich letných dňoch.

TIP 5: Aj čierny oblek má na svadbách svoje miesto

Čierne obleky odporúčame predovšetkým na formálnejšie svadby s jasne stanoveným dress codom. Ak však nedáte dopustiť na antracitovú klasiku, nemusíte sa jej vzdať ani na tých uvoľnenejších svadbách.

V novej kolekcii sme si pre vás pripravili hneď niekoľko čiernych oblekov. Jeden z najkrajších je vyrobený z unikátnej zmesi merino vlny, utkanej špičkovým výrobcom Cerruti. Pri bližšom pohľade si môžete všimnúť premyslený dezén, ktorý podčiarkuje celkový bohatý vzhľad obleku.

Chceli by ste sa na svadbe predviesť v jedinečnom obleku, vyrobenom priamo pre vás? Dohodnite si stretnutie v našom Krajčírstve Blažek a o zvyšok sa postaráme my! Ušijeme vám oblek na mieru presne podľa vašich predstáv.