Magazín - Päť tipov, čo si obliecť v horúcom lete do kancelárie aj k vode

5 tipov, čo si obliecť v horúcom lete

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

V okamihu, keď nastúpia horúce letné teploty, ešte výraznejšie povstáva otázka, čo na seba. V čom vyraziť na stretnutie, aby ste tam nepôsobili nepatrične, ale zároveň sa zbytočne veľmi nepotili? Ako kombinovať oblečenie na voľný čas, ktoré bude pohodlné, nebude v ňom teplo a zároveň bude vyzerať elegantne? A ako zatočiť s nepríjemným potom a jeho následkami? Je to jednoduché, stačí staviť na kvalitné materiály.

1. V čom vyraziť na dôležité stretnutie v horúcom letnom dni

Základom pánskeho formálneho šatníka je kvalitný oblek. Do letných dní odporúčame obleky z ľahkého čisto vlneného materiálu. Ideálnym variantom je materiál, ktorý je nekrčivý a vydrží aj náročný pracovný deň plný cestovania. Oblek doplňte pohodlnou formálnou bavlnenou košeľou. Na trhu sú dostupné aj košele z čistej bavlny, ktorá je vzdušná a zároveň pružná.

Takýto outfit vám zaistí príjemný pocit v priebehu celého pracovného dňa aj perfektný vzhľad bez ohľadu na to, koľko stretnutí musíte zvládnuť.

2. Parné dni v kancelárii

Záleží, aký dress code máte vo firme nastavený. 100% spoľahnutie je však na ľahké letné polopodšité obleky, ktoré vyzerajú skvelo a vy sa v nich neupečiete. Čiastočné podšitie dovoľuje užiť si všetky benefity skvelého vlneného materiálu aj dokonalú remeselnú zručnosť krajčírov značky Blažek. Zárukou maximálneho komfortu je vlna vysokej kvality, ktorá môže byť doplnená o hodváb, mohér či ľan. Prímesi, ktoré dodajú tkanine lesk, ešte jemnejší omak a typicky letný vzhľad.

Nezabudnite, že v lete sú povolené aj obleky svetlých farieb. Skvelo vyzerá napríklad oblek vo svetlých odtieňoch šedého pieskovca s decentnou veľkou kockou z čistej merino vlny.

3. Neformálna firemná atmosféra v letných mesiacoch

Ak u vás v kancelárii v lete vládne uvoľnenejšia atmosféra, môžete do práce vyraziť aj v kombinácii ľahkých letných nohavíc a separátneho saka. Ak ju doplníte ľahkou bavlnenou košeľou so zaujímavým dezénem, môžete vytvoriť nevšedný a hravý letný outfit.

článek
článek

Skvelým variantom sú mäkké jersey saká, ktoré sú rovnako pohodlné ako sveter, ale zároveň elegantné ako klasické sako.

4. Doobedie s priateľmi alebo pri plážovom bare

Ak to dovolia podmienky a počasie, je najlepšie stráviť leto pri vode. Či už sa vám podarí ísť k moru, alebo radšej zvolíte tuzemskú dovolenku, odporúčame kombináciu pohodlných krátkych nohavíc a letnej košele či trička.

Outfit nezabudnite doplniť komfortnou vychádzkovou obuvou. Dobrou voľbou sú napríklad kvalitné kožené sneakers.

5. Dokonalé plavky pre letnú pohodu

Tohtoročnú kolekciu na jar a leto sme obohatili o rad štýlových plaviek z top materiálov. Maximálny komfort zaisťuje prepracovaný strih, ale aj materiál, ktorý rýchlo schne. Hravé vzory sú inšpirované stredomorskou atmosférou plnou farieb a zrelých plodov.

Všetky odevy aj kompletné outfity nájdete na stránkach značky Blažek, ale aj vo všetkých našich obchodoch. Tam vám s výberom radi pomôžu naši skúsení poradcovia.