Magazín - Päť generácií a 150 rokov úspechu

Päť generácií a 150 rokov úspechu

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek / Archív značky

Látky na košele, ktoré vznikajú pod hlavičkou Albini Group, patria k tomu najlepšiemu, čo si môžete dopriať. Vzory dýchajú talianskou eleganciou a láskou k módnym trendom. Samotné látky sú výsledkom vycizelovanej alchýmie. Prelína sa v nej láska k remeslu, jedno a pol storočia skúseností a neustále skúmanie nových možností. Košele z látok od Albini Group nosia štátnici, manažéri, celebrity a všetci muži, ktorí vedia oceniť kvalitu materiálu i dezénu. Aká bola cesta Albini Group na dnešný vrchol?

Počiatočný rýchly rast

Prvé korene spoločnosti siahajú do roku 1876, kedy Zaffiro Borgomanero, synovec Giovanni Albiniho, zakladá Taliansku spoločnosť Z. Borgomanero & C. Nasledujú roky driny, ale aj prudkého rastu a prvých ocenení, ktorých sa firma dočkáva už po ôsmich rokoch. V roku 1919 sa firma rozširuje a získava meno Società Dr. Silvio Albini & C.

30. roky a prekonanie krízy

Aj spoločnosť Albini musela prekonať krízu 30. rokov minulého storočia. Podarilo sa to vďaka novej forme organizácie práce a zavedeniu poloautomatických strojov. Spoločnosť prežila a vyšla z krízy silnejšia než kedykoľvek predtým.

Päť generácií rodu Albini

V roku 1981 berie opraty vedenia spoločnosti do rúk člen piatej generácie rodu Albini Silvio Albini. Jeho víziou je zahraničná expanzia.

článek
článek

Britský poklad

O desať rokov neskôr berú Albini pod krídla tradičné britské značky Thomas Mason a David & John Anderson. S britskými labelmi získava aj vzácny historický archív s viac než 700 zväzkami vzorov látok. Je to studnica nápadov a inšpirácie pre tvorivý tím, ktorá má doslova cenu zlata.

Roky rozširovania výroby a inovácií

Počiatok 21. storočia sa pre Albini Group nesie v znamení rozširovania výroby. Menej známym faktom je, že aj v Českej republike je jedna z tkáčovní, ktorá patrí do skupiny Albini Group. Ďalšou akvizíciou je tkáčovňa priamo v Egypte, v mieste, ktoré je domovom luxusnej bavlny. Začína éra inovatívnej bavlny Giza 87 a Giza 45 tých najlepších kvalít.

Ekológia a stabilizácia zahraničného obchodu

Spoločnosť Albini Group si je vedomá ekologickej zodpovednosti, ktorú má. V roku 2012 preto zakladá spoločnosť Albini Energia. Má jasný cieľ. Minimalizácia dopadov činností Albini Group na životné prostredie. V New Yorku aj v Hongkongu sú založené stále pobočky Albini Group.

Projekt Thomas Mason Lifestyle

Spoločnosť si uvedomuje silu britskej značky Thomas Mason a rozhoduje sa na ňu nadviazať novým projektom. Kolekcia látok Thomas Mason je inšpirovaná britskou históriou.

Sila kvality a inovácií

Dnešná tvár spoločnosti Albini Group je výsledkom rokov práce a odvahy inovovať. Súčasné portfolio Albini Group zahŕňa značky Albini 1876, Thomas Mason, Albiate 1830 a Albini, donna. V ich ponuke nájdete viac než 20 000 tkanín. Dosť pestrá paleta, aby uspokojila rôznorodé potreby náročnej klientely.

článek
článek

Súčasť kolekcie Blažek

Látky Albini inšpirujú aj dizajnérky značky Blažek. Nájdete ich preto vo formálnej aj neformálnej časti kolekcie Blažek. Košele z týchto materiálov si môžete vyskúšať priamo v obchodoch Blažek.

Košele šité na mieru z látok Albini

V krajčírstvach Blažek máte možnosť dať si ušiť košeľu z luxusných látok Albini na mieru. Príďte si vybrať niektorý z krásnych materiálov a nechajte sa hýčkať košeľou z tej najkvalitnejšej látky, ktorá vám bude perfektne sedieť.