Magazín - Päť dôvodov, prečo si zaobstarať oblek na mieru

Päť dôvodov, prečo si zaobstarať oblek na mieru

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Pre niekoho je nosenie obleku denným chlebom, niekto ho využije len pri slávnostných príležitostiach. V oboch prípadoch však platí, že v ňom chcete vyzerať dokonalo a pôsobiť sebavedomo na svoje okolie. A v ktorom obleku sa budete cítiť lepšie než v tom, ktorý ste sami pomohli vytvoriť?

Prečítajte si päť hlavných dôvodov, prečo sa investícia do obleku na mieru rozhodne oplatí:

1. Dostanete presne to, čo chcete

Nájsť hotový oblek, ktorý vám perfektne vyhovuje v každom smere, od vzoru cez strih klop až po gombíky, je v podstate nemožné. Žiadna konfekcia sa nemôže dokonale trafiť do vášho vkusu, vždy bude existovať nejaký malý detail, ktorý by ste si predstavovali trochu inak.

Pri obleku na mieru môžete všetky tieto nedostatky odstrániť. Každý detail obleku môže byť presne podľa vašich predstáv. Silueta, materiál, farba, vzor, gombíky, podšívka a mnoho ďalších detailov, to všetko je čisto na vás. Na výber budete mať zo stoviek tkanín od popredných talianskych výrobcov, ako sú Ing. Loro Piana & C., Lanificio F.lli Cerruti alebo Solbiati.

2. Bude vám dokonale sedieť

Kto si raz vyskúša oblek na mieru, bude sa ku konfekčným veľkostiam vracať len veľmi nerád. Obliecť si po prvý raz oblek ušitý presne na vaše telo je skvelý pocit. Neupravené konfekčné veľkosti sú totiž vždy do istej miery kompromisom. Dokonca aj dvaja muži s rovnakou výškou a hmotnosťou môžu mať úplne rozdielnu šírku pliec, obvod pásu aj dĺžku paží.

Ako teda funguje príprava obleku metódou Made to Measure? Starostlivo vám odmeriame miery hrudníku, pásu a sedu. Zistíme dĺžku vašich paží a nôh, podľa čoho patrične upravíme dĺžku rukávov a nohavíc. Následne s vami preberieme rôzne možnosti strihov, ktoré budú vyhovovať vášmu typu postavy. To ocenia napríklad športovci, ktorí kvôli väčšiemu objemu ramien a stehien majú problém s nájdením vhodného strihu.

Výsledný oblek vám sadne ako druhá koža. Pri pohybe sa nebude nikde napínať a vy sa v ňom budete cítiť pohodlne, uvoľnene a sebavedomo.

3. Váš oblek bude unikát, na ktorého podobe ste sa podieľali

Výsledkom šitia na mieru nebude obyčajná kópia tisícov totožných oblekov. Ten, ktorý pre vás ušijeme, bude originál, jediný svojho druhu. Šitie na mieru preto ocenia muži, ktorí sa chcú odlíšiť a mať oblečenie, ktoré má ich stopu, pretože ho sami pomáhali vytvárať.

Oblek bude unikátny nie len preto, že bude vyrobený priamo na vašu postavu, ale aj kvôli tomu, že pri jeho navrhovaní môžete dať voľný priechod svojmu osobnému štýlu. Oblek bude odrazom vášho vkusu.

4. Ušetríte čas so zháňaním konfekcie

Koľko obchodov ste naposledy prešli, kým ste našli oblek, ktorý vám plus mínus sedel a boli ste zároveň spokojní s jeho vzhľadom? A aj na konci dlhého pátrania ste si najskôr povedali, že výsledok nie je úplne stopercentný.

Veľkou výhodou nášho šitia na mieru je čas, ktorý výberu obleku venujete. S našimi krajčírmi si dohodnete schôdzku on-line a v termíne, ktorý vám vyhovuje. Tá spravidla netrvá dlhšie než 30 minút. Počas nej vám naši špecialisti zmerajú miery a preberú s vami všetky detaily. Následne budeme potrebovať približne päť týždňov na ušitie obleku, ale dokážeme oblek ušiť aj expresne do dvoch týždňov. Potom už nasleduje len finálna schôdzka, kedy si oblek vyskúšate a overíte, že vám dokonale sadne a spĺňa všetky vaše predstavy.

5. Osobný kontakt s krajčírom a cenná spätná väzba

Porozprávať sa o výbere obleku s profesionálom, ktorý sa šitím oblekov zaoberá celý život, má zmysel. Pokiaľ ste totiž na výber obleku sami, často vám unikne niektorý dôležitý postreh alebo detail. Krajčír vás napríklad môže upozorniť, že vašej postave bude pristať niečo, čo by ste do tej doby ani nezvážili. Konzultácia s našimi odborníkmi vám skrátka „otvorí oči“.

Počas schôdzky sa budú naši odborníci venovať iba vám a preberú s vami všetky možnosti, ktoré šitie na mieru prináša. Finálne slovo ale budete mať samozrejme vy, pretože sám najlepšie viete, v čom sa budete cítiť skvelo.

Zaujali vás výhody obleku na mieru? Dohodnite si schôdzku v našom Krajčírstve Blažek a navrhnite si oblek presne podľa vašich predstáv!