Magazín - Obleky na slávnostné príležitosti

Obleky na slávnostné príležitosti

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Plesy, benefície, odovzdávanie ocenení, to všetko sú spoločenské akcie, ktoré si žiadajú slávnostný odev. Viete, že práve tá udalosť, na ktorú držíte v ruke pozvánku, bude chcieť niečo špeciálne? Dobre sediaci oblek na mieru je základom, ale unikát z neho robia detaily ukryté v dezéne a kvalite materiálu. Najkrajšie materiály určené na slávnostné chvíle ukrýva kolekcia iParty z dielne značky Lanificio F.lli Cerruti.

Kolekcia materiálov od najlepších výrobcov

Všetci významní výrobcovia textilu, Lanificio F.lli Cerruti nevynímajúc, vydávajú s novou sezónou vzorníky, ktoré zastupujú určitú kvalitu alebo druh textilnej látky. Výrobcovia vlnených tkanín tak vydávajú vzorníky k jednotlivým kvalitám vlnených látok. Vďaka tomu u svojho krajčíra môžete nájsť vzorník s vlnenými látkami v komfortnej kvalite 130´s alebo 150´s. Ďalší môže byť venovaný kašmírovým tkaninám a iný napríklad ľanu.

Kolekcia látok od výrobcu Lanificio F.lli Cerruti

Značka Lanificio F.lli Cerruti má v súčasnosti niekoľko kolekcií, ktoré kopírujú jej výrobu. Časť je venovaná jednotlivým materiálom, ako je kašmír, alpaka, mohér či vikuňa. V portfóliu sú aj kolekcie vlnených látok kvality 150´s alebo 130´s.

Kolekcia materiálov na slávnostné chvíle

Kolekcia s označením iParty sa však trochu vymyká. Do jedného vzorníka združuje látky nie len podľa kvality či materiálu, ale predovšetkým podľa príležitosti, na ktorú je odev určený. Sú to skvostné materiály, ktoré vynikajú zaujímavými dezénmi a spracovaním. Výrobca sa hrá aj so štruktúrami, a tak nemôže chýbať nevšedne spracovaný žakár či trendy paisley ornament. Farby tu nájdete skôr tmavšie, ale súčasťou sú i veľmi svetlé látky ideálne na vesty do svadobných oblekov. Inšpiráciou pre kolekciu bol svet snov a mágie, ako tvrdí sám výrobca Lanificio F.lli Cerruti.

Obleky z materiálov z kolekcie iParty sa budú vynímať na plesoch či večierkoch, ale aj na významných benefíciach a odovzdávaniach cien. Aj pre dress code Creative black tie je kolekcia iParty jedinečným zdrojom. Dáva obrovský priestor na sebavyjadrenie budúceho majiteľa slávnostného obleku.

Kombinácia votkaných vzorov a tlače

Zaujímavé efekty sú dosiahnuté majstrovskou kombináciou votkaných vzorov a ich následnej potlače. Vzory nie sú prvoplánovo jasné a v plnej sile sa ukážu až pri bližšom pohľade. Odevy z látok z kolekcie iParty sú slávnostné a decentné, ale majú vlastný nezameniteľný výraz. Inšpiráciou pre dezény bol nesmrteľný kašmírový vzor, ale taktiež florálne motívy i geometrické tvary.

Vlnené materiály i zmesové látky top kvality v kolekcii iParty

Veľkú časť kolekcie iParty tvoria 100% vlnené tkaniny. Nájdete tu však aj materiály s prímesou hodvábu, ktorý látke dodáva luxusný lesk. Všetky prímesi sú tu s cieľom podčiarknuť slávnostný charakter látky alebo pre ozvláštňujúci efekt.

Môžete nechať vyberať zmysly

Kolekcia iParty súčasťou ponuky Krajčírstva Blažek. Pokiaľ uvažujete o obleku na mieru na slávnostnú príležitosť, navštívte nás v krajčírstve v Nekázance. Môžete sa kochať očami a vyberať farbu a dezén, ktorý súznie s vaším cítením. Na materiál si môžete siahnuť a nechať sa uniesť príjemným dotykom. Rovnako tak môžete požiadať nášho poradcu, aby s vami a so vzorníkom vyšiel na prirodzené denné svetlo a ukázal vám, ako bude látka vyzerať mimo umelé osvetlenie krajčírstva.

Skúsený radca je vám vždy k dispozícii

V Krajčírstve Blažek, nie ste na výber nikdy sami. Ľahko sa totiž môžete stratiť v záplave nádherných a na dotyk príjemných materiálov. Sprievodcom vám je špecialista, ktorý dokáže odporučiť najvhodnejšie materiály na danú príležitosť a vysvetliť, ako sa látka bude po šití správať.

Obleky na mieru na slávnostné príležitosti z Krajčírstva Blažek

Navštívte nás v Krajčírstve Blažek a možno si plánovaný slávnostný oblek vyberiete práve v kolekcii iParty od Lanificio F.lli Cerruti. Necháme vás pokochať sa nádhernými materiálmi a pomôžeme vám s výberom látky, ktorá dokonale podčiarkne vašu osobnosť.