Magazín - Ktorý je lepší? Károvaný, alebo prúžkovaný?

Ktorý je lepší? Károvaný, alebo prúžkovaný?

článek

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Rozhodujete sa medzi prúžkovaným a károvaným oblekom a tápate, ktorý je viac trendy? Alebo iba jednoducho neviete, ktorý si vybrať? Ukážeme vám, ako sa dá každý z nich nosiť. Možno vďaka tomu pochopíte, ktorý je tým pravým práve pre vás.

Nie je prúžok ako prúžok

Uvažujete nad oblekom s prúžkom? Radi vás v tom podporíme. Prúžkované obleky sú totiž maximálne trendy. Ale hneď na začiatok – nie je prúžok ako prúžok. Jednoduchší na nosenie a kombinovanie je bez pochyby tenký a veľmi jemný prúžok. Z diaľky totiž dokáže byť na obleku nenápadný a takmer neviditeľný. Pokiaľ siahnete napríklad po svetlosivom obleku s tmavosivým prúžkom, chybu rozhodne nespravíte. Takže prúžkovaný oblek áno, ale aby ste nepôsobili príliš retro, držte sa jemného prúžku a podobných farbených odtieňov. Dobre si ale rozmyslite, pokiaľ vás láka výrazný vzor – také obleky môžu mať svoje úskalia – budú sa vám horšie kombinovať a tak bohužiaľ nie sú veľmi nadčasové.

článek
článek

Káro pre fajnšmekrov

Károvaný oblek má proste grády. Je nápaditý, nevšedný, trendy a rozhodne ho môžete nosiť aj vy. Pokiaľ si taký zaobstaráte, počítajte ale s tým, že jeho kombinovanie bude o niečo zložitejšie ako kombinovanie obleku jednofarebného alebo jemne prúžkovaného. Pokiaľ vás móda aspoň trochu baví, určite sa nenechajte odradiť. Dáva vám priestor pre farebné kombinácie a ľahké experimentovanie.

článek
článek

V jesennej kolekcii Blažek nájdete hneď niekoľko károvaných oblekov. Tmavosivý s jemným modrým prúžkom bude vyzerať skvelo so svetlomodrou košeľou a kontrastným (napríklad horčicovožltým) motýlikom. V sekcii neformálnej módy nájdete sako v unakitových tónoch hnedej a zelenej s veľmi decentným štvorcom. Tu sa nemusíte báť ani odvážnejšej kombinácie s petrolejovou košeľou s kvetinovým vzorom. Vďaka tomu, že je sako ušité zo 100% vlny sa v ňom budete cítiť uvoľnene a príjemne po celý deň.

Pokiaľ by ste károvaný oblek chceli nosiť aj napriek tomu, že sa nevyžívate v kombinovaní oblečenia, postačí vám pár základných tipov. Či už budete mať káro v kombinácii smaragdovozelenej, tmavomodrej a červenej, alebo v odtieňoch sivej, zakaždým si pod sako môžete vziať bielu košeľu a určite tak nepochybíte. Doplňte ho iba kravatou v jednom tóne alebo s veľmi jemným kvetinovým vzorom v jednej farbe, ktorú máte na obleku.

Sme radi, že sa neuspokojíte iba s čiernou a tmavomodrou a do svojho šatníka by ste radi zaradili aj o niečo zaujímavejší oblek. Trendy je rovnako ako prúžok, tak aj káro, záleží na vašom osobnom vkuse, ale taktiež na tom, ktorý vzor sa vám bude lepšie kombinovať s tým, čo už máte v skrini. Taký totiž získava pár plusových bodov naviac.