Magazín - Objavte umenie dokonalého úpletu

Objavte umenie dokonalého úpletu

článek

Text: Lucie Krůčková
Foto: Lucie Robinson / Ilja Hubálek

Pred časom bol úplet synonymom športovej módy a sveta hrejivých svetrov. Potom ale prišla druhá polovica dvadsiateho storočia. Čas, kedy športová móda začala prenikať aj do sveta elegantnej módy. Čas, kedy sa úplet mohol povýšiť na módny kúsok a stať sa základom pre elegantné pánske saká. Poodhaľme rúško tajomstva talianskych majstrov úpletu značky Dondi Jersey.

Príbeh firmy Dondi Jersey sa začal písať v sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, kedy firmu, neskôr premenovanú na Gruppo Dondi, založili manželia Edda a Lauro Dondi. Na počiatku stála ich vášeň pre módu, inovácie a dokonale zvládnuté umenie úpletu. Dnes je partnerom rodinnej firmy Gruppo Dondi módny dom Zegna, ktorý pomáha rozvíjať víziu spoločnosti.

Úspech úpletových materiálov Dondi Jersey je ukrytý v starostlivom štúdiu módnych trendov a neustálom technologickom vývoji. Sú dokonalým spojením vysokej kvality materiálu, prepracovaného dizajnu a až umeleckej práce s farbami.

Vášeň pre neustálu tvorbu nových dezénov a farebných kombinácií

Práca na farebnej škále materiálov Dondi Jersey nikdy nekončí. Neustále skúmajú módne trendy a nové farebné odtiene integrujú do vlastnej farebnej palety. S neutíchajúcim zápalom neprestávajú prichádzať so stále novými a novými dezénmi a dizajnovými inováciami.

Svieže nápady sú výsledkom prepojenia tradičnej ručnej práce, modernej počítačovej technológie a kreatívnych prístupov. Pri navrhovaní nového dezénu môžete v jednej miestnosti nájsť super moderný počítač s grafickými programami, kreatívny mood board a nekonečné množstvo ústrižkov a špuliek vlákien. Zdrojom inšpirácie sú aj rozsiahle archívy spoločnosti, ktoré sú vytvárané od prvých dní jej existencie.

Ideálne spojenie komfortu a elegancie úpletu Dondi Jersey

Úpletový materiál Dondi Jersey je mäkký, príjemný na dotyk a ťaží z benefitov prírodných materiálov. Základom pre Dondi Jersey sú bavlna a len vysoké kvality, ktoré úpletom prepožičiavajú ľahkosť, priedušnosť a nádherný vzhľad. Celý proces výroby úpletu je pod drobnohľadom prísnych kontrolórov kvality. Kontroluje sa predpísaná sila vlákien, dokonalá farebnosť a každý detail výsledného úpletu. Všetko smeruje k dokonalému výsledku a maximálnej spokojnosti budúceho nositeľa saka či vesty z materiálov Dondi Jersey.

Jersey saká v novej kolekcii Blažek

Saká zo skvelých materiálov Dondi Jersey si zákazníci značky Blažek obľúbili, a preto nesmie chýbať ani v aktuálnej kolekcii. Návrhári sa aj tentokrát vyhrali so strihmi a neuveriteľne prepracovanými detailami. Vznikla tak kolekcia sviežich ľahkých separátnych sák, ktoré v sebe spájajú jemnú ležérnu eleganciu a maximálny komfort.

Farebné ladenie jersey sák odráža prímorskú grécku atmosféru, ktorou je inšpirovaná celá kolekcia. Striedajú sa tu rôzne odtiene morských hlbín s krásnymi tónmi gréckeho vína a farbou, ktorá je variáciou na farebné tóny mandľových škrupiniek. Z dezénov dizajnéri vybrali materiály s dynamickým melange efektom, zaujímavou veľkou kockou a krásny florálny motív inšpirovaný starým Gréckom. Vypracovanie sák je mäkké, majú užšie klopy a nakladané vrecká.

Dokonalosť materiálu podporili krajčíri spoločnosti Blažek precíznym spracovaním sák. Môžete tak ťažiť zo všetkých príjemných vlastností bavlny a ľanu na vlastnej koži a zároveň mať istotu, že aj vo voľnom čase budete dokonale upravený. Jersey saká odporúčame kombinovať s neformálnymi chinos nohavicami aj klasickými džínsami.

Materiál Dondi Jersey v novej roli

Bola by škoda nevyužiť výborné vlastnosti materiálu Dondi Jersey aj na obľúbenej veste z dielne Blažek. Vyzerajú skvelo ako samostatný kúsok outfitu aj ako ľahká zatepľovacia vrstva pod separátnym sakom do chladných jarných večerov.

článek
článek

Aktuálnu kolekciu a jednotlivé kúsky z materiálu Dondi Jersey si môžete pozrieť aj zakúpiť na e-shope značky Blažek alebo nás navštívte v niektorom z obchodov Blažek, kde si budete môcť sako alebo vestu vyskúšať na vlastnej koži.