Magazín - Neformálne trendy košele

Neformálne trendy košele

článek

Text: Jiří Král

Foto: Lucie Robinson / Ilja Hubálek

Zatiaľ, čo do formálnej módy prenikajú zmeny skôr pozvoľna, neformálna móda je omnoho dynamickejšia. Jej vývoj však nie je náhodný – často reaguje na zmeny životného štýlu alebo náladu v spoločnosti. Veľkou premenou prechádzajú pánske neformálne košele, ktoré do leta vstupujú s novými farbami a väčším dôrazom na pohodlie.

Neformálnu košeľu servírujte ako „hlavný chod“

Neformálne košele tento rok vstupujú do popredia – sú pestrejšie a majú výraznejšiu potlač. Často sú práve ony tou časťou outfitu, na ktorú sa upiera najväčšia pozornosť. Jedným z dôvodov je ústup kravát, ktoré dnes vidíme v neformálnej móde len zriedka. Často sa preto pri košeliach stretneme so skrytým button down alebo stojáčikovým golierom, čo dáva príležitosť akcentovať svoj štýl vkusným vreckovkám v saku.

Tieto trendy skvelo reprezentuje naša nová košeľa s výraznou florálnou potlačou vo farbách mora. Inovatívny materiál od talianskeho výrobcu Canclini spája hebkosť bavlny s ľahkosťou prírodného tencelu. Okrem krásneho vzhľadu sa košeľa môže pýšiť výbornou schopnosťou termoregulácie, ktorú v horúcich letných dňoch určite oceníte.

Do popredia prenikajú grécke motívy

Hlavnou inšpiráciou neformálnych košieľ v tejto sezóne je nespútaná krajina gréckeho leta. V ich potlači si môžete všimnúť motívy mora, divokej kvetiny, citrusov, mandľovej škrupinky, vína a tropického ovocia. Do popredia sa dostáva akvamarínová a antická biela farba. Tieto farby reprezentujú sviežosť gréckej klímy, čerstvý vzduch a vôňu morskej soli.

Motívy gréckej krajiny nájdete aj na našej novej neformálnej košeli z prvotriednej bavlny od výrobcu Tekstina. V jej potlači vidíme rad balkánskych kvetín vo farbách letného neba a zrelých granátových jabĺk. Vzhľadom na siluetu extra slim ju odporúčame výrazne štíhlym mužom, ktorým pomôže zdôrazniť prednosti ich postavy.

Pohodlie, ľahkosť a bezstarostnosť

Typickým znakom neformálnych letných košieľ je dôraz na pohodlie, ľahkosť, uvoľnenosť a bezstarostnosť. Vzory sú farebné a kreatívne – nie však agresívne, pôsobia skôr ukľudňujúcim dojmom. Z pohľadu spracovania sú košele veľmi ľahké, vzdušné a príjemné na dotyk, aby nositeľovi zaručili maximálny komfort.

Trendom tohto leta sú košele s golierom v podobe stojáčika. Ten môžete vidieť napríklad na našej košeli zo 100% bavlny od talianskeho výrobcu Canclini. Neformálnemu nádychu zodpovedá aj materiál, bavlnený seersucker, ktorý sa vyznačuje zvrásnenými pruhmi, ktoré košeli pridávajú na vzdušnosti. Biely podklad s drobnými modrými pásikmi pôsobí odľahčene a minimalisticky.

Vyskúšajte si ľahké letné košele z našej novej kolekcie priamo v našich obchodoch Blažek. Pomôžeme vám vybrať farbu, strih a vhodný dezén a košeľu vám zladíme s celým letným outfitom. Privítajte leto v nových farbách!