Magazín - Neformálne trendy košele

Neformálne trendy košele

článek

Text: Jiří Král

Foto: Lucie Robinson / Ilja Hubálek

Zatiaľ, čo do formálnej módy prenikajú zmeny skôr pozvoľna, neformálna móda je omnoho dynamickejšia. Jej vývoj však nie je náhodný – často reaguje na zmeny životného štýlu alebo náladu v spoločnosti. Veľkou premenou prechádzajú pánske neformálne košele, ktoré do leta vstupujú s novými farbami a väčším dôrazom na pohodlie.

Neformálnu košeľu servírujte ako „hlavný chod“

Neformálne košele tento rok vstupujú do popredia – sú pestrejšie a majú výraznejšiu potlač. Často sú práve ony tou časťou outfitu, na ktorú sa upiera najväčšia pozornosť. Jedným z dôvodov je ústup kravát, ktoré dnes vidíme v neformálnej móde len zriedka. Často sa preto pri košeliach stretneme so skrytým button down alebo stojáčikovým golierom, čo dáva príležitosť akcentovať svoj štýl vkusným vreckovkám v saku.

Do popredia prenikajú grécke motívy

Hlavnou inšpiráciou neformálnych košieľ v tejto sezóne je nespútaná krajina gréckeho leta. V ich potlači si môžete všimnúť motívy mora, divokej kvetiny, citrusov, mandľovej škrupinky, vína a tropického ovocia. Do popredia sa dostáva akvamarínová a antická biela farba. Tieto farby reprezentujú sviežosť gréckej klímy, čerstvý vzduch a vôňu morskej soli.

Pohodlie, ľahkosť a bezstarostnosť

Typickým znakom neformálnych letných košieľ je dôraz na pohodlie, ľahkosť, uvoľnenosť a bezstarostnosť. Vzory sú farebné a kreatívne – nie však agresívne, pôsobia skôr ukľudňujúcim dojmom. Z pohľadu spracovania sú košele veľmi ľahké, vzdušné a príjemné na dotyk, aby nositeľovi zaručili maximálny komfort.

Objednajte si ľahké letné košele z našej novej kolekcie priamo v našom e-shope. Privítajte leto v nových farbách!