Magazín - Krajčírstvo, kde sa spája luxus a inovácie

Krajčírstvo, kde sa spája luxus a inovácie

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Sotva vstúpite do priestorov Krajčírstva Blažek, obklopí vás pokoj a pohoda. Je to ako prísť na návštevu k dobrým známym. Za stenami krajčírstva v sekunde zabudnete na ruch veľkomesta aj na napätie v práci. Tu ste stredom vesmíru vy. A platí tu jediné, stres a zhon nechajte na chvíľu pred dverami. Poďme teda na návštevu do nového Krajčírstva Blažek v samotnom srdci Prahy.

Unikátne priestory krajčírstva

Hoci má krajčírstvo neobvykle veľkorysé priestory, sú navrhnuté tak, aby sa v nich všetci cítili maximálne komfortne. Krajčírstvo nie je jedným veľkým otvoreným salónom, ale vracia sa k intimite krajčírstva zo starej školy. Už priestor samotný vás vtiahne do pohody, ktorá tu vládne. Nebráňte sa.

Strategické miesto

Umiestnenie nového krajčírstva je výsledkom hľadania rovnováhy. Miesto samotné má skvelú dostupnosť pomocou metra či električky. Hneď za rohom je centrum pražského diania. Zároveň ale poskytuje dostatočný pokoj pre tvorivú činnosť. Bonusom je možnosť zaparkovať auto priamo v garážach budovy. Klienti tak nemusia strácať čas ani nervy s hľadaním parkovacieho miesta.

Obleky, saká aj košele šité na mieru

Na začiatku stojí rozhodnutie, že potrebujete oblek, sako či košeľu šitú na mieru. Dôvody môžu byť najrôznejšie, od lásky k originálnym kúskom až po nekonfekčnú postavu športovca. A aj keď si nie ste úplne istý, čo konkrétne máte požadovať, skúsení profesionáli vám pomôžu. Sú ako sprievodcovia v tajomnom svete luxusných materiálov a skvelo sediacich strihov. Zverte sa do ich rúk a nechajte sa viesť.

článek
článek

Každý proces má svoje pravidlá

A prvé pravidlo znie, že najdôležitejší je klient a jeho potreby. Nové oblečenie vám má slúžiť, má byť pohodlné a dokonale zapadnúť do vášho života. Preto celý proces tvorby obleku či saka na mieru začína rozhovorom - priateľskou konverzáciou s profesionálom pri šálke kávy, na konci ktorého sú jasne špecifikované potreby a priania klienta, ale aj vybraný materiál na oblek, sako či trebárs košeľu. Nový kúsok šatníka vám musí nielen sedieť a reprezentovať vás. Mal by tiež rešpektovať vašu osobnosť.

Tvorba odevov na mieru je partnerstvo

V hre látok, materiálov a strihov neexistujú súperi. Klient a krajčír sú partnermi, ktorí idú za spoločným cieľom, a tým je bezchybne sediaci outfit. Oblečenie, ktoré bude dokonalé na vybranú príležitosť, ale aj pre vašu osobnosť. Bonusom navyše je zjednodušenie práce do budúcna. Nabudúce keď sa do krajčírstva vrátite, váš krajčír už vás bude poznať a celý proces sa výrazne zrýchli.

Aj prísny business oblek môže mať punkové jadro

Business dress code má jasne dané pravidlá. Môžete sa vyblázniť pri výbere materiálu, ale inak vám príliš veľa možností k sebavyjadreniu nedáva. Ale je tu jedna možnosť, ako nechať vaše búrlivé ja vyniknúť. A tým sú detaily. Detaily urobia váš business oblek jedinečným originálom. Zverte sa svojmu krajčírovi s tým, čo radi nosíte v „civile“. Možno sa budete čudovať, koľko možností vyjadrenia vášho kreatívneho ja obleky na mieru ponúkajú.

článek
článek

Možnosť vyskúšať látku na svetle, ale v súkromnom priestore

Mnohé materiály vyzerajú úplne inak v umelom osvetlení než na dennom svetle. Ženy tento fakt poznajú, a preto často vybiehajú pred butiky pozrieť sa na farbu šiat či blúzky. Priestor v Nekázance nám umožňuje predstaviť vám látky v prirodzenom dennom svetle, ale v intimite vlastného priestoru nerušeného ruchom ulice. Voľba medzi vzormi a farbami je tak o niečo ľahšia.

Skúsenosť je neprenositeľná

Vaši priatelia vám môžu hodiny rozprávať, aké skvelé je dať si ušiť oblek na mieru. Aké pohodlie im poskytuje a ako im pridal na sebavedomí. Môžu vás uisťovať, že celý proces návrhu outfitu aj výberu materiálu je stokrát príjemnejší než bezradne postávať medzi regálmi s konfekciou. Ich skúsenosť je neprenositeľná. Ale môžete sa nechať inšpirovať a zažiť to na vlastnej koži. V Nekázance 11 na vás čakajú profesionáli z Krajčírstva Blažek.