Magazín - Ideálne súčasti pánskeho šatníka

Ideálne súčasti pánskeho šatníka

Blažek Magazín - Ideální součásti pánského šatníku

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Dobre fungujúci pánsky šatník je celok vzájomne kombinovateľných a dobre vybratých kúskov. Aby mohol bezchybne slúžiť a nevyvolával zbytočnú otázku, čo si dnes obliecť, musí mať zdravé jadro. Pozrime sa, ako ho vytvoriť a čo by malo byť jeho ideálnou súčasťou.

Hľadajte nadčasovosť a kvalitné materiály

Srdce pánskeho šatníka by mali tvoriť odevy vhodné do zamestnania, ktoré nepodliehajú rýchlo sa meniacemu diktátu módy. Chce to citlivú ruku, ktorá vyberie nadčasové strihy. Alebo hľadajte priamo v takto zameraných kolekciách, ktoré často nesú názov „Essentials“.

Aby základ šatníku dobre fungoval, oblečenie by malo byť z kvalitných materiálov s dobrou odolnosťou. Stávkou na istotou sú prírodné materiály, ktoré zaistia maximálny komfort a v správnom prevedení aj zodpovedajúcu odolnosť. Perfektnými materiálmi sú vlna, bavlna či hodváb, ktoré sú priedušné, majú skvelé termoregulačné vlastnosti a krásny vzhľad.

Tak ako strihy a materiály, aj farebnosť by mala byť volená s rozvahou. Základom pánskeho šatníka je čierna, modrá a šedá farba v umiernených tónoch pre obleky, biela a jemné tóny modrej či ružovej pre formálne košele. Určité oživenie prinášajú dezény a zaujímavé štruktúry materiálu, vždy však v decentnej prezentácii.

Komplexnosť, o ktorú sa dá oprieť

Dobre vybudovaný základ pánskeho šatníka spoznáte jednoducho. Je dostatočne komplexný a poskytuje dostatok outfitov na najbežnejšie príležitosti, ako je zamestnanie, dôležité spoločenské udalosti a voľný čas.

Nevyhnutnou súčasťou je kvalitný oblek, najlepšie v niekoľkých variantoch. Ich počet voľte podľa početnosti nosenia oblekov, vášho povolania a rôznych príležitostí, kde môže byť predpísaný formálny dress code. Nesmie chýbať formálna košeľa v dostatočnom počte kusov, kravaty a kvalitné kožené poltopánky.

Na voľný čas alebo chvíle, kedy si môžete dovoliť uvoľnený casual outfit, potrebujete pohodlné nohavice, ktoré môžete alternovať kvalitnými džínsami. Uvoľnený outfit dotvoríte neformálnou košeľou a separátnym sakom. . Hrejivý sveter môže fungovať ako úplne samostatný kúsok šatníka, ale taktiež ako zatepľovacia vrstva. Botník odporúčame doplniť kvalitnými koženými sneakersami.

Výhody oblekov s označením Travel Suit z kolekcie Essentials

Na pracovné cesty a dlhé pracovné dni sú obleky Travel Suit jedinečnou voľbou. Materiál, z ktorého je takýto oblek ušitý, je zárukou vysokého komfortu, ale aj perfektného vzhľadu. A vôbec nezáleží na tom, či strávite deň cestami za klientmi alebo dlhými prezentáciami v kancelárii. Materiály sú ľahké, vzdušné a predovšetkým nekrčivé.

Príjemným benefitom oblekov z kolekcie Essentials je povrchová úprava water reppelent. Vďaka nej vás nezneistí ani drobná nepríjemnosť s prevráteným pohárom vody alebo náhla dažďová prehánka pri čakaní na taxík. Tekutina totiž nepreniká do vnútra látky a vy môžete kvapky jednoducho striasť.

Formálna biela košeľa nevšednej kvality

V žiadnom formálnom šatníku nesmie chýbať biela košeľa. A najlepšie vo viacerých prevedeniach. Košele v kolekcii Essentials sú z vysoko kvalitnej dlhovlákennej bavlny, ktorá je priedušná, príjemná na omak a má nádherný vzhľad. Zároveň môže mať skvelú nekrčivú úpravu, ktorá zaistí perfektný look aj po odložení saka.

Tip – ako na jednotlivé outfity

Ak si nie ste istí, ako jednotlivé kúsky v šatníku kombinovať, alebo s tým proste nechcete strácať čas, máme pre vás nápovedu. Kolekcia Essentials je prezentovaná, podobne ako ostatné kolekcie značky Blažek, v odporúčaných outfitoch. Predstavuje tak ideálne kombinácie, ktorými sa dá začať a vystavať na nich váš vlastný štýl. S výberom vám rady pomôžu aj naše skúsené módne poradkyne v obchodoch.

Máte základ? Je čas začať objavovať niečo nové

Základ už máte? To je len dobre. Pokiaľ máte vystavané jadro šatníka, môžete sa pustiť do experimentovania. Zapojte do vášho šatníka ďalšie prvky. Hrajte sa s aktuálnymi módnymi trendami. Rozšírte farebnú škálu. Objavte svet krásnych dezénov. Napríklad z novej kolekcie Blažek na na sezónu jeseň/zima 2021.