Magazín - Ideálne bavlnené nohavice na leto

Ideálne bavlnené nohavice na leto

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Bavlna spĺňa všetky požiadavky na ideálny letný materiál. Je ľahká, odolná, savá a dovoľuje pokožke dýchať. Vďaka vysokej jemnosti vlákien sa z nej dajú utkať tie najluxusnejšie tkaniny všetkých farieb a vzorov. Dokážete si predstaviť lepší materiál na letné nohavice?

Tentokrát vám predstavíme päť letných bavlnených nohavíc, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť. Vybrali sme také, z ktorých si vyberú zástancovia tak ako čistej elegancie, tak aj uvoľnenejšieho štýlu.

Motívom tohtoročnej kolekcie Blažek je nespútaná krajina Grécka a s ňou spojené more, citrusy a južný životný štýl. Stredomorské motívy si môžete všimnúť aj na našich bavlnených nohaviciach.

Čistý letný vzhľad so štipkou hodvábneho lesku

Svetlé ľahké farby k letu patria, naším prvým tipom sú preto elegantné nohavice vo farbe holubičej šedej. Pri ich strihu sme sa inšpirovali klasickými džínsami, čo je pre nositeľa istota maximálneho komfortu.

Nohavice sú vyrobené z ľahkej egyptskej bavlnenej priadze, spracovanej talianskym výrobcom materiálov Sondrio. Prímes hodvábu im dodáva mimoriadnu hebkosť a prírodný lesk.

Hľadáte nevšedný odtieň? Vyskúšajte larimarový

Vedeli ste, že larimar sa prezýva „kameň delfínov“? Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme do našej letnej kolekcie zaradili nohavice v tejto farbe. Výsledkom sú nohavice, ktoré bezpochyby patria medzi najkrajšie kúsky tohtoročného leta.

Ultra ľahká bavlnená tkanina, z ktorej sú nohavice ušité, vyniká vynikajúcou vzdušnosťou aj vysokým komfortom pri nosení. Sú šité v siluete Extra Slim vhodné pre mužov, ktorí dávajú prednosť úzkym nohaviciam.

Ležérny stredomorský štýl

Úplne prvý raz sme do našej kolekcie zaradili aj jerseyové nohavice v siluete Relax. Tie v našej kolekcii symbolizujú stredomorskú pohodu a bezstarostnosť.

Nohavice z úpletu sú neuveriteľne pohodlné, čo z nich robí ideálneho spoločníka pre voľný čas. Guma v oblasti pásu vám navyše zaistí perfektný komfort v oblasti bokov a pri sedení. Ozdobný lampas na boku nohavíc zdôrazní váš cit pre módne trendy.

Modré ako morské hlbiny

Sledovali ste niekedy, ako vyzerá morská hladina počas búrky? Jej farbu sme sa snažili zachytiť v bavlnených neformálnych nohaviciach v siluete Extra Slim. Priadza, z ktorej sú vyrobené, pochádza od jedného z najlepších výrobcov bavlnených tkanín na svete – talianskej značky Albini.

Nohavice sú preto mimoriadne jemné na omak aj pri nosení. Prímes elastanu im dodáva príjemnú pružnosť a pohodlie.

Pestré farby k letu patria

Letné nohavice vo farbe morského vína ocenia hlavne tí, čo si potrpia na pohodlie. Ušili sme ich totiž v siluete Relax, ktorá podčiarkuje ležérny stredomorský štýl obliekania.

Nohavice tvorí z 98 % ľahká prírodná bavlna, v ktorej sa vďaka jej priedušnosti a savosti budete cítiť príjemne aj v najteplejších letných mesiacoch.