Magazín - Elegantná pánska móda v štýle oversized

Elegantná pánska móda v štýle oversized

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek, Lucie Robinson

Módny svet sa zamiloval do návratu oversized oblečenia. Je to trend, ktorý miluje ležérnosť a pohodlie. Preto sme v novej kolekcii na oversized trend reagovali novú siluetou. Tá je v znamení pohodlia a neformálneho vzhľadu, ale zostáva v medziach elegancie. Či už teda milujete módne trendy, alebo len hľadáte maximum komfortu v rámci elegantného odievania, nechajte sa zlákať na prehliadku nových odevov siluety Relax.

Čo je trend oblečenia oversized

Obchody sú plné svetrov, košieľ, búnd a kabátov, ktoré sú na prvý pohľad veľké. Zjednodušene povedané je oversized oblečením približne o dve čísla väčšie než vaša aktuálna veľkosť. To ale neznamená, že by ľudia automaticky chodili k stojanom, kde je iná konfekčná veľkosť, než ktorú nosia. To by nedopadlo dobre.

Aj nosenie oversized má svoje pravidlá

Oversized oblečenie prináša pohodlie a vie ukryť aj drobné nedostatky postavy. To sú jeho nesporné plusy. Ale aby človek v oversized kúskoch nevyzeral smiešne, musí voliť s citom a dobre kombinovať jednotlivé kusy oblečenia. Najjednoduchšou poučkou je jeden kúsok oversized a zvyšok v siluetách, ktoré obopínajú telo.

Oversized a elegantná pánska móda

V pánskej móde je s trendom oversized trochu problém. Šatník gentlemana nepripúšťa deformáciu línie postavy, ktorú oversized môže spôsobovať. Preto sme prišli s novou siluetou, ktorá si z oversized trendu berie inšpiráciu a to najlepšie, s čím prichádza.

Elegantná, a napriek tomu veľmi pohodlná silueta Relax

Odevy v siluete Relax prinášajú do pánskeho šatníka pohodlie, ale nezabúdajú na eleganciu. Napriek uvoľneniu v niektorých partiách zostáva tvar postavy čistý. V aktuálnej kolekcii Blažek sme v siluete Relax pripravili neformálne nohavice, košele aj letné krátke nohavice. Z prvých nadšených reakcií zákazníkov vieme, že kvitujú aj možnosť skrytia drobných nedostatkov ich postavy.

Oblekové nohavice v uvoľnenom strihu

Nohavice siluety Relax nájdete pri neformálnych oblekoch. Majú kónický tvar nohavíc a uvoľnený pohodlný strih v oblasti sedu a stehien.

Voľnočasové nohavice v ležérnom duchu

Pohodlné nohavice v siluete Relax si rýchlo získavajú zástupy priaznivcov. Niet divu. Ľahko sa kombinujú v outfitoch, sú komfortné a vyzerajú dobre na akejkoľvek postave. Vyskúšajte napríklad kombináciu neformálnych nohavíc v príjemnej farbe gréckeho vína s košeľou, ktorá zaujme zaujímavými detailami potlače. Outfit môžete zavŕšiť pohodlným separátnym sakom či mäkkým svetrom z novej kolekcie.

Pohodové, ale stále veľmi elegantné letné košele

Odraz oversized trendu nájdete samozrejme aj pri letných košeliach z novej kolekcie. Kedy inokedy než v lete si dopriať uvoľnený strih košele, ktorý príjemne necháva prúdiť vzduch okolo tela. Tieto košele sú strihom aj dezénom predurčené do horúcich letných dní a voľný čas. Letný ráz navyše podčiarkuje taktiež materiál, z ktorého sú ušité. Vyberať môžete medzi chladivým ľanom a ľahkou bavlnou vysokej kvality.

článek
článek

K plážovému baru i na letné prechádzky

Krátke nohavice sú nevyhnutnou súčasťou pánskeho letného šatníka. A pretože v lete najviac oceníme pohodlie, aj niektoré z krátkych letných nohavíc sme poňali v uvoľnenej siluete Relax. Vďaka nej majú vyšší komfort v oblasti sedu i stehien. V kombinácii s elegantným polotričkom a pohodlnými koženými sneakers tak budete mať perfektný outfit do horúcich letných dní.

Najlepšie sa o pohodlí a netradičnom vzhľade novej siluety Relax presvedčíte sami. Navštívte preto niektorý z našich obchodov Blažek, kde nájdete kompletne novú kolekciu a sami si budete môcť vyskúšať úžasný komfort novej siluety.