Magazín Designer‘s tip: Veronika Bobčíková

Designer‘s tip: Veronika Bobčíková

článek

Text: Andrea Všetečková

Foto: Ilja Hubálek

Dizajnérka Veronika Bobčíková má u Blažeka na starosti kompletný dizajn outwearu, teda búnd a plášťov. Ako súčasť kreatívneho tímu však udáva aj smerovanie celej kolekcie.

Aké tri kúsky si v novej jarnej kolekcii najviac obľúbila?

Lokálne plavky globálneho charakteru

Novinkou tejto kolekcie sú plavky z materiálu od nášho popredného dodávateľa košeľovín Albini. Výhody, ako je rýchloschnúci a neblednúci materiál, za mňa určite popíšu kolegovia z marketingu, ale čo baví mňa, je tá svetová florálna potlač! Ibištek je rastlina, ktorá je rozšírená po celom svete. Vyskytuje sa na južnej Morave, odkiaľ pochádzam, aj na pobreží Indického oceánu. Takže s nimi atmosférou precestujete pol sveta aj z pohodlia najbližšieho rybníka.

článek
článek

Ťaví minimalizmus

Minimalistickému štýlu fandím – ako sa hovorí, menej je (vždy) viac. Tento plášť, hoci vyniká nevšednou farbou a la camel, má skvelé prepojenie naprieč kolekciou a je výborne kombinovateľný s ostatnými kúskami. A biele tenisky k tomu, to je pocta minimalizmu.

článek
článek

Jarná óda na sako

Toto je jedno z mojich najobľúbenejších sák hneď z niekoľkých posledných kolekcií. Krásna farebnosť, dá sa skvelo kombinovať, a to aj štýlovo. No a svätá trojica - vlna, hodváb a ľan mu navyše dávajú aj dobré úžitkové vlastnosti v teplejších dňoch. Za mňa hotové synonymum jari.

článek
článek