Magazín Designer‘s tip: Monika Štaudová

Designer‘s tip: Monika Štaudová

článek

Text: Andrea Všetečková

Foto: Ilja Hubálek

Monika Štaudová, ktorá dopĺňa dizajnérsku trojicu značky Blažek, má pod sebou hneď dve oblasti – pleteniny a džínsy. V oboch prípadoch navyše často vstupuje aj do vývoja daného materiálu. Pri džínsoch ovplyvňuje farebnosť technikami sprania, pri svetroch z priadze vyvíja vzor a určuje jeho farebnosť, v prípade tričiek zase úplne od začiatku vytvára autorské potlače. Aj jej rukami prejde celá kolekcia nespočetne veľakrát.

Aké tri kúsky z novej kolekcie jar/leto 2020 odporúča ona?

V tejto kolekcii mám jasného favorita, a tým je neformálny outfit v štýle športovej elegancie, zložený zo štýlového jersey saka, minimalistického „véčka“ a jersey prateľných nohavíc. Dohromady tieto tri kúsky tvoria veľmi trendový look na letné mesiace.

Jersey sako do každej skrine

Pohodlné jersey sako s decentným 3D dezénom, veľmi univerzálne na kombinovanie a vhodné na rôzne príležitosti. Nadčasový kúsok, ktorý by mal mať v skrini každý muž.

Hi-tech: prateľné oblekové nohavice z jersey materiálu

Nohavice sú z prateľného materiálu, čo je úplne nová technológia, ktorú v tejto kolekcii predstavujeme po prvý raz. Komfort jersey navyše podporuje prímes elastanu. V kombinácii s uvoľneným strihom v oblasti stehien je pohodlie naozaj maximálne. Materiál je priedušný a ľahký, vhodný do teplého počasia. Lampasy na bočných švoch dodávajú mladistvý a športový šmrnc, zároveň ale zostávajú veľmi elegantné.

Jersey sako v kombinácii s týmito jersey nohavicami je skvelým variantom voľnočasového obleku. A ako bodka na záver – samozrejme ikonické biele sneakers.

článek
článek

Luxusné a nadčasové véčko

Ide o veľmi nevšedný variant trička s véčkovým výstrihom. Priekrčník do tvaru „V“ má vyšší golier, ktorý čiastočne alternuje lupo (alebo priliehavý rolák). Tričko je teda vhodné do separátneho saka alebo neformálneho obleku. Strih, materiál a celkový vzhľad trička v sebe spája športového ducha, nadčasový a luxusný vnem. Tričko nie je náročné na údržbu, je z nekrčivého materiálu a pridaný elastan poskytuje nadštandardný komfort. Druhý must-have tejto sezóny!

článek
článek