Magazín Designer‘s tip: Jana Veselá Kuťková

Designer‘s tip: Jana Veselá Kuťková

článek

Text: Andrea Všetečková

Foto: Ilja Hubálek

Dizajnérky počas príprav kolekcie prežijú s každým jednotlivým kúskom oblečenia niekoľko veľmi intenzívnych mesiacov – od prvých náčrtov cez výber materiálu až po styling ucelených outfitov. Je teda prirodzené, že si k niektorým z nich vytvoria často až osobný vzťah.

Čo by odporučila z novej jarnej kolekcie šéfdizajnérka značky Blažek Jana Veselá Kuťková?

Florálne motívy v geometrii a kreatívna biela

V kolekcii jar/leto 2020 mám dva svoje favority medzi formálnymi košeľami. Prvá je taká hravejšia verzia košele, kde sa prepája geometrická kocka s tlačou akvarelových kvetín. Veľmi podarená a nevšedná farebnosť. Dosť sa líši od našich tradičných kvetinových vzorov. No a druhá, na prvý pohľad tradičná biela košeľa, má pri detailnejšom pohľade zaujímavú patchworkovú skladbu. Patchwork tu tvoria nepravidelne sa meniace žakárové vzory, vďaka ktorým muž získa kvalitnú košeľu s nevšedným vzhľadom a s nadčasovým využitím.

článek
článek

Ľanový minimalizmus

Toto neformálne sako vyniká hlavne materiálovým zložením. Vďaka ľanu má skvelé úžitkové vlastnosti vhodné na letné obdobie. Zvolený mandľový odtieň s melange priadzou navyše sľubuje jednoduchý styling – sako je ľahko kombinovateľné a muž tak môže pracovať s rôznymi farebnými kombináciami. Sako si môžete obliecť s výraznou košeľou, a tým môžete sofistikovane prejaviť svoju náladu. Počas jarného chladného rána odporúčam pod sako prešívanú vestu, ktorá vás nielen zahreje, ale aj oživí váš look.

článek
článek

Štýlový oblek na leto

Kombinácia seersuckeru (kepru) a kónických pohodlných nohavíc dohromady tvoria skvelú letnú záležitosť. Tento odtieň zelenej ma proste baví. Potom už stačí vziať len ľanovú košeľu alebo jednoduché tričko, obuť tenisky (alebo aj kožené mokasíny) a za týmto mužom sa na ulici okamžite otáčam!

článek
článek