Magazín - Čo nosiť s dvojradovým plášťom?

Čo nosiť s dvojradovým plášťom?

článek

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Dvojradový pánsky plášť patrí k neodmysliteľnej súčasti šatníka všetkých elegánov. Svoje miesto si však zaslúži aj vtedy, ak preferujete uvoľnený štýl. Jeho univerzálnosť vás možno prekvapí. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na niekoľko spôsobov, ako dvojradový plášť kombinovať naprieč celým šatníkom aj rozdielnymi módnymi štýlmi.

Kombinácia číslo jeden: vyhrnuté nohavice a členkové topánky

Predstavujeme vám look v štýle írskeho gentlemana, ktorý je zvyknutý na hustú hmlu aj nízke teploty a na svoj perfektne zladený outfit nedá dopustiť. Bežným doplnkom Íra je poriadna brada. Vy sa mu môžete v našich končinách priblížiť aj bez narastených fúzov. Siahnite po dvojradovom plášti a rovné džínsy vyhrňte, aby vynikli celé členkové topánky.

článek
článek

Kombinácia číslo dva: rolák

Keď sme pri prvom príklade vzali ako vzor Íra, pri kombinácii dvojradového zimného plášťa a roláku nám automaticky napadá Američan. Muž, ktorý vie, čo chce a jasný názor má aj na módu. Môžete uprednostniť kontrastný odtieň – napr. pod tmavomodrý plášť si oblečte bledo šedý rolák alebo stavte na celočiernu či tmavohnedú klasiku, ktorá vás nesklame.

článek
článek

Kombinácia číslo tri: výrazný šál

K akémukoľvek zimnému dvojradovému plášťu patrí štýlový (ideálne kockovaný) šál. Vyplní voľný priestor pri krku, ktorý by sa mohol stať príčinou nepríjemného nachladnutia, a taktiež pridá do celého outfitu trochu farieb. Must-have kombinácia, ktorá bude na mužovi vždy vyzerať úchvatne? Tmavomodrá v spojení s holubou modrou alebo so šedými odtieňmi.

Kombinácia číslo štyri: prešívaná vesta

Keď meteorológovia predpovedajú naozaj abnormálne mrazy a vy sa chcete poistiť, že cez deň strávený vonku nenachladnete a nebudete sa triasť zimou, poistite sa na dvakrát. Teplý zimný plášť je základom, pod ktorý môžete pridať prešívanú vestu. Vesta je spoľahlivou vrstvou, ktorá nepridáva zbytočne na objeme, pretože jej výplň je konštruovaná tak, aby dobre hriala bez toho, že by ubrala na elegancii. Jej pridanou hodnotou je aj to, že vám farebne oživí outfit.

Kombinácia číslo päť: oblek, košeľa a kravata

Na čo si je možné obliecť dvojradový plášť? Fakticky na čokoľvek. Vrátane obleku. Voľte neutrálne tóny tmavošedej, čiernej alebo tmavomodrej, nech bezpečne viete, že sa farby nebudú biť.

Dvojradový plášť v studenom počasí nesklame. Poriadne zahreje a zároveň vás bude vhodne reprezentovať. Teraz už máte navyše aj niekoľko tipov, s čím ho obliekať, aby výsledok na grafe úspešnosti outfitu vyšplhal až nahor.