Magazín - Dress code: cocktail attire

Dress code: cocktail attire

článek

Text: Veronika Drdáková

Chystáte sa na letnú svadbu, ktorá je naplánovaná na poobedie? Alebo na oslavu narodenín v kruhu dôležitých ľudí, kde tričko a kraťasy nie sú prípustné? Či už ste na pozvánke prečítali názov dress codu cocktail attire, alebo je vám len jasné, že na plánovanú poobednú udalosť sa nehodí ani smoking, ani tričko s palmou, pomôžeme vám s voľbou, čo si obliecť.

Když na pozvánce stojí cocktail attire

Dress code, ktorý zďaleka nie je tak zrejmý ako rad jeho kolegov. Napriek tomu sa na pozvánkach na spoločenské udalosti objavuje čím ďalej, tým častejšie. Nie je dôvod sa ho obávať, nie je príliš zapeklitý. Nosí sa hlavne v poobedných hodinách, ideálne na akciu, ktorá končí pred šiestou hodinou večer. Jeho základom je pre muža šedý oblek. Ako vhodnú alternatívu pokojne zvoľte oblek v tmavomodrej farbe. Hneď vysvetlíme prečo.

Šedá farba nie je tak tvrdá a formálna ako čierna, a preto sa viac hodí na poobedné a podvečerné udalosti. Tmavomodrá sa nosí i v rámci iných dress codov. Dôvod, prečo sa hodí na poobedňajšie párty podobne ako šedá, je vlastne totožný. Je svetlejšia než čierna, a pritom stále dostatočne elegantná.

Oblek na poobednú udalosť je vhodné doplniť správnou obuvou. V prípade dress codu cocktail attire sa netreba držať formálnych poltopánok. Namiesto nich si obujte semišové či iné mokasíny so zaujímavým detailom alebo šnurovacie topánky.

článek
článek

Vreckovky s kašmírovým vzorom, vzorovaná košeľa

Či už sa rozhodnete pre šedú alebo tmavomodrú, oba obleky si zaslúžia prežiariť originálnymi doplnkami. Nebojte sa výraznejšej kravaty alebo vreckovky so vzormi. Priestor na poobednej párty dostávajú aj o niečo uvoľnenejšie košele s drobnými florálnymi motívmi.

Poobedňajšie párty, oslavy a svadby sú neoddeliteľnou súčasťou nielen našich životov, ale tiež šatníkov, preto by sme mali presne vedieť, ako sa na takéto chvíle obliecť. Dnes už máte jasno, že cocktail attire hodný poobedných udalostí je vlastne veľmi jednoduchý, a navyše vám dáva trochu priestoru pre kreativitu.