Magazín - Ako skombinovať sneakers s oblekom?

Ako skombinovať sneakers s oblekom?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Nie je to taká dlhá doba, čo bola kombinácia sneakers a obleku považovaná za úplne neprípustnú. Lenže časy sa menia a s nimi aj móda. Príchodom do kancelárie v neformálnom šedom obleku so žiarivo bielymi sneakers sa tak dnes nedopúšťate žiadneho prešľapu. Naopak pôsobíte mladistvo a sebevedomo.

Kombináciu sneakers a obleku vidíme najčastejšie v štýloch Business Casual a Smart Casual. Teda štýloch vhodných do kancelárií s uvoľnenejšou atmosférou.

Aké sneakers sa hodia k obleku?

Jednu vec je potrebné zdôrazniť – nie každé sneakers sa k obleku hodia. Ideálne by mali byť elegantne minimalistické. Najvhodnejšie sú preto jednofarebné čierne, hnedé, modré alebo biele. Vzorovaným a viacfarebným sneakers sa odporúčame radšej vyvarovať. Čistý jednoduchý vzhľad u nich totiž v kombinácii s oblekom funguje najlepšie.

Vhodným materiálom pre sneakers je hladká useň, semiš alebo nubuk. Topánka by mala mať jednoduchú siluetu s guľatou špičkou a ideálne výšku pod členok, môžu sa však nosiť aj členkové. Majte ale na pamäti, že v takom prípade budete potrebovať oblek s kratšou dĺžkou nohavíc.

Aký oblek sa hodí k sneakers?

Pravidlo, že nie každé sneakers patria k obleku, platí aj naopak – k formálnym oblekom totiž sneakers určite nepatria. Perfektne sa však hodia k neformálnym vzdušným oblekom z ľahkých tkanín, vhodným na denné nosenie do práce či na voľný čas.

Príkladom takého obleku je napríklad náš nový prateľný oblek, na ktorý sme použili inovatívny vlnený materiál od talianskeho výrobcu Reda. Vyštíhlená silueta saka a nohavíc dodá v kombinácii so sneakers vášmu outfitu elegantný športový vzhľad.

článek
článek

Sneakers budú dobre vyzerať aj s oblekmi s jednoduchým či výraznejším dezénom. K minimalistickým jednofarebným sneakers sa nemusíte báť vyskúšať aj tkaniny s károvaným, pásikavým alebo žakárovým vzorom.

Čomu venujte pri kombinovaní sneakers s oblekom pozornosť

● Na jar a v lete vyniknú sneakers najlepšie, keď ich nosíte na boso, prípadne s neviditeľnými ponožkami. Navyše vám pri vyšších teplotách nebude také teplo.

● Vyhnite sa vo svojom outfite formálnym prvkom. Príliš formálna košeľa alebo kravata môže uvoľnený športový dojem z obleku so sneakers úplne rozbiť.

● Dbajte na to, aby vaše kožené sneakers boli v perfektnom stave. Často sa totiž zabúda, že vyžadujú rovnakú starostlivosť ako poltopánky. A ak ich nosíte k obleku, platí to dvojnásobne. Dávajte si preto pozor, aby boli vždy žiarivo čisté a pravidelne krémované.