Magazín - Ako kombinovať polotričko so sakom?

Ako skombinovať polotričko so sakom?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Vyzerať v lete dobre a neriskovať pritom úpal nie je nič ľahké. Ak vám situácia dovolí odhodiť košeľu s dlhým rukávom, ponúka sa jedna veľmi príjemná alternatíva - polotričko. Jeho prednosti najviac oceníte práve v tých dňoch, keď sa ortuť teplomera pohybuje nad tridsiatimi stupňami Celzia.

Čo ale s polotričkom, keď sa k večeru ochladí? Je možné ho štýlovo zladiť so sakom? A je taká kombinácia vôbec prípustná?

K polotričku si sako môžete bez obáv vziať, ale iba to voľnočasové. Polotričko sa totiž samo o sebe hodí len na neformálne príležitosti. Kombinovať ho s formálnym sakom preto nie je najlepší nápad.

Ako vybrať sako k polotričku

Voľnočasové sako k polokošeli by malo pôsobiť na pohľad uvoľnene a neformálne. Vhodné sú hlavne bavlnené a ľanové saká bez vyrysovaných ramien.

K polotričkám sa skvelo hodia aj vzorované saká, zvlášť dobre vyzerajú pletené. Pokiaľ teda také v šatníku máte, určite po ňom siahnite.

Keep it simple – zásada, ktorá platí nielen pre polotričko

Polotričko nosené so sakom by sa mala držať jednoduchých farieb. Čierna, biela, béžová, tmavo modrá – polotričko nemusí žiariť na kilometre, aby na vás vyzeralo skvelo. Myslite na to, keď vám padne do oka zeleno-fuchsiová.

Ako kombinovať vzor saka a polotrička

Najzložitejší je výber správnych vzorov saka a polotrička, ktoré sa k sebe hodia. Každé sako aj polotričko je unikát a všeobecné rady sa tak hľadajú ťažko. Pár ich ale je.

Vzory saka a polotrička by v žiadnom prípade nemali byť rovnaké. Mierny kontrast je žiaduci, nesmiete to ale prehnať. Ak sa vzory príliš líšia, bije to do očí.

Aby ste sa vyhli „prekombinovaniu“ farieb aj vzorov, je dobré si zvoliť, ktorý kus oblečenia bude dominantný – či sako, alebo polotričko. Ten, ktorý si zvolíte, môže mať výraznejšiu farbu aj vzor a upúta pozornosť okolia. Druhý je potom menej nápadný a len ho dopĺňa.

3 tipy na nosenie polotrička na záver:

1. Golier noste vždy zastrčený pod sakom.

2. Ak vám to postava dovoľuje, nebojte sa polotričko zastrčiť za opasok.

3. A ak vám to dovoľujú okolité teploty, zapínajte polotričko až ku krku.

Hľadáte perfektnú kombináciu polotrička s voľnočasovým sakom? V našich obchodoch Blažek s Vami naši odborníci vyberú to najlepšie duo. Polotrička a saká z najnovšej kolekcie si môžete pozrieť v našom lookbooku.