Magazín - Ako si nechať ušiť košeľu na mieru?

Ako si nechať ušiť košeľu na mieru?

článek

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Rukávy obopínajú vaše paže, golier na krku neškrtí, prehnutie v páse zodpovedá vašej postave – benefity, ktoré získate, keď sa rozhodnete pre kúpu košele ušitej presne na mieru. Túto možnosť ocenia predovšetkým muži s nekonfekčnou postavou, ktorým sa ťažko vyberá z bežných modelov, alebo tí, ktorí si potrpia na to, aby im košeľa dokonale sedela, ale aj tí, ktorí chcú mať v šatníku niečo unikátne, kúsok, na ktorého vzniku sa sami podieľali. Prevedieme vás krok za krokom celým procesom, aby ste vedeli, čo očakávať, keď sa rozhodnete vyskúšať košeľu na mieru.

Pre koho je košeľa na mieru?

Košeľa ušitá na mieru sa hodí každému mužovi, pre ktorého sú košele súčasťou každodenného obliekania. Niektorí majú to šťastie, že ich postava ako by bola predlohou pre strihy konfekčných košieľ, kopa ostatných to však má práve naopak. Pri niektorých košeliach sú vám príliš tesné rukávy, iná sa vám roztvára cez hrudník alebo vás škrtí okolo krku. Problémy ale môžete mať s konfekčnými košeľami opačného rázu. Ak ste napríklad veľmi vysoký a štíhly, väčšina predávaných modelov na vás môže nepekne visieť. Navyše pokiaľ potrebujete vo svojom zamestnaní pôsobiť dôstojne a vierohodne, perfektne sediaca košeľa je vlastne nepísaným pravidlom.

článek článek

Bežné košele vám síce sedia dobre, ale aj tak túžite po tej priamo pre vás? Rozumieme vám. Žiadna konfekčná košeľa totiž nikdy nebude mať váš rukopis odrážajúci sa v detailoch, o ktorých môžete sám rozhodnúť na začiatku procesu šitia na mieru.

Ako to prebieha?

Možnosť dať si okrem obleku na mieru ušiť aj košeľu, ponúka Krajčírstvo Blažek, najväčšie a najluxusnejšie krajčírstvo v Česku, v pražskej Nekázance 11. Krajčírstvo Blažek predstavuje úplne jedinečné miesto s charakterom pánskeho klubu, kde k dobrej atmosfére prispeje výborná káva i prémiová whisky. Cez webové stránky je možné dohodnúť si osobné stretnutie, na ktorom si spoločne s krajčírom dohodnete všetko tak, aby vaša nová košeľa zodpovedala nielen vašim proporciám, ale aj dizajnovým predstavám.

článek

Na schôdzke si najskôr vyberiete ideálny materiál – k dispozícii dostanete vzorník materiálov od tých najlepších výrobcov materiálov na svete, medzi ktorých sa radí trebárs Albini, D & J Anderson alebo Thomas Mason. Módni špecialisti v krajčírstve si vás premerajú, aby vám košeľa skvelo sedela. Následne sa môžete dohodnúť napríklad na vyšití monogramu alebo na ďalších detailoch, ktoré z košele urobia súčasť vášho osobného štýlu, odkazujúce na váš vkus a originalitu.

A to je všetko. Potom stačí už len počkať zhruba dva týždne. Keď bude košeľa pripravená na vyzdvihnutie, príde vám upozornenie na e-mail.

článek

Košeľa na mieru dokáže vykúzliť naozaj dobrý dojem a pritom si z vašej strany nežiada ani príliš veľa času. Ak ním ale musíte šetriť, určite vás poteší, že si krajčírstvo uloží vaše miery a ďalšiu košeľu vám tak môže ušiť aj bez merania. Cena košele na mieru začína na 160 eurách.