Magazín - Ako kombinovať pánske sako a nohavice?

Ako kombinovať pánske sako a nohavice?

článek

Text: Jiří Král

Pripadali by ste si v práci v obleku „overdressed“, ale nechcete sa vzdať elegantného štýlu? V tom prípade sú pre vás separátne saká s nohavicami skvelým kompromisom. Navyše dostanete možnosť lepšie predviesť svoj osobitý štýl a vkus. Každá kombinácia je totiž unikát. Lenže na rozdiel od obleku – ktorý si kúpite ako celok – si musíte nohavice so separátnym sakom zladiť sami. Našťastie na tom nie je nič ťažké. Stačí dodržiavať niekoľko zásad.

Všetku slávu by malo zožať sako

Na výbere separátneho saka si dajte záležať. Na ňom stojí celý váš outfit. Na rozdiel od oblekového saka máte pri tomto separátnom veľkú slobodu výberu. Strih, materiál, vzor i farby sú čisto na vás. Páčia sa vám kárované, ružové alebo pletené saká? Žiadny problém. Čím uvoľnenejšia atmosféra, tým odvážnejšie farby a vzory môžete zvoliť. Nezabudnite na vreckovku v náprsnom vrecku. Tá krásu saka ešte zdôrazní.

článek
článek

Hlavná zásada: neprekombinujte svoj štýl

Napriek spomenutej slobode však pamätajte, že menej je niekedy viac. Zatiaľ čo u saka môžete dať zelenú fantázii, pri separátnych nohaviciach je lepšie držať sa pri zemi.

Najlepšie fungujú konzervatívnejšie, menej výrazné farby: šedá, hnedá, čierna, modrá a béžová, poprípade biela. Nemali by byť viacfarebné ani vzorované. Nohavice sú skrátka väčšinou len doplnok.

Kombinácie, ktoré sú stávkou na istotu

Ale dosť už bolo teórie. Určite vás zaujíma, ako vyzerajú rôzne kombinácie v praxi. Preto sme si pre vás pripravili pár tipov.

článek
článek

Modrý kockovaný vzor – ideálny príklad výrazného separátneho saka, ktorým zaujmete. Namiesto šedých chinos si môžete obliecť aj svetlo modré alebo béžové.

článek
článek

Pokiaľ má vaše sako svetlý odtieň, môžu byť nohavice tmavšie než zvyšok outfitu. Navy chinos sú v takýchto prípadoch ideálnou voľbou.

článek
článek

U netradičných farieb saka, ako je ružová alebo vínová, fungujú biele nohavice ako skvelý „tlmiaci“ prvok.

článek
článek

Separátne tvídové saká vyzerajú skvelo s tmavšími odtieňmi nohavíc. Dobre si rozumejú aj s džínsami. Vidíte teda, že separátne sako je časť šatníka, s ktorou môžete popustiť uzdu fantázii a vytvoriť naozaj originálny outfit, ktorý vás dokonale vystihuje.