Magazín - Ako kombinovať neformálne nohavice

Ako kombinovať neformálne nohavice?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký typ nohavíc prevažuje vo vašom šatníku? Niektorí z vás určite áno, ale pre mnohých mužov sú proste „nohavice ako nohavice“. Pri tých formálnych je výber jednoduchý, keďže sú súčasťou obleku. Pri neformálnych nohaviciach je už ale delenie zložitejšie.

Jeansy

Rifle asi netreba dlho predstavovať. Aspoň jedny má doma skoro každý. Už od 50. rokov patria medzi najobľúbenejšie voľnočasové nohavice a nič nenaznačuje, že by to v budúcnosti malo byť inak. Základom je vlnená alebo bavlnená látka, spravidla doplnená elastanom pre väčšiu pružnosť. Rifle rozdeľujeme na dva základné strihy.

Džínsy Uran predstavujú klasický konzervatívny štýl, ktorý sa zavďačí väčšine mužov a najlepšie vynikne v tmavších odtieňoch. Kvalitné prevedenie spoznáte tak, že farby vydržia jasné aj po mnohých praniach.

Štýl Savik je menej formálny, ale o to pohodlnejší variant. Vyrába sa z ľahšieho a jemnejšieho materiálu a ich typickým znakom je pásový golier z gumy, ktorý sa perfektne prispôsobí vašej postave.

Ako sa džínsy nosia a s čím ich skombinovať?

Tričko, sveter i voľnočasová košeľa. Separátne sako aj bunda. Poltopánky aj sneakers. K džínsom môžete nosiť takmer čokoľvek. Je ale dobré sa vyvarovať „honosným“ vzorom a všetkým formálnym prvkom. Sako voľte ideálne jednofarebné, topánky bez výrazného zdobenia a košeľu zásadne bez manžiet. Outfit, v ktorom figurujú rifle, by mal pôsobiť jednoducho, uvoľnene a športovo.

Chinos Revel

Farebné, vyštíhlené a predovšetkým nesmrteľné. To sú klasické chinos v strihu Revel. Najvhodnejším materiálom je dlhovláknová bavlna a najlepšie vyniknú v siluete extra slim. Nemali by však priliehať k vašej postave tak tesne ako džínsy, skôr by ju mali obkresľovať.

Vrecká nie sú nikdy príliš výrazné, zadné sú zapnuté gombíkom. Chinos nikdy nenájdeme so vzorom, veľmi časté sú ale naopak pestré farby.

Ako sa chinos Revel nosia a s čím ich skombinovať?

Rovnako ako džínsy sú aj chinos mimoriadne všestranné. Ladia ku svetru, košeli, ale aj tričku. Keďže sú vždy jednofarebné, vyzerajú skvelo so vzorovanými separátnymi sakami. Vďaka sviežim a pestrým farbám ich navyše ocenia muži, ktorí preferujú menej konzervatívny štýl obliekania.

Nohavice Ogar

Ogar na prvý pohľad pripomínajú klasické oblekové nohavice. Na rozdiel od nich však nemajú zďaleka toľko vylisované puky a na postranných vreckách často vidíme zips. Líši sa aj materiálom. Zatiaľ čo oblekové nohavice tvorí najčastejšie zo 100 % vlna, Ogar sú doplnené o ďalšie materiály (bavlna, elastan, polyester), aby boli pružnejšie, pevnejšie a ľahšie a lepšie tak odolávali všetkým nástrahám voľnočasových aktivít.

Nohavice Ogar často nájdeme so zaujímavými kockovanými, žakárovými alebo pruhovanými vzormi. Zo všetkých typov voľnočasových nohavíc ide však stále o najformálnejší variant.

Ako sa nohavice Ogar nosia a s čím ich skombinovať?

K nohaviciam Ogar odporúčame obliecť košeľu doplnenú separátnym sakom alebo vestou. Čo sa týka topánok, tieto nohavice najlepšie vyniknú s poltopánkami či mokasínami. Nehodia sa k tričku, bundám a väčšine tenisiek.