Magazín - Ktoré nohavice sú skvelé na leto?

Ktoré nohavice sú skvelé na leto?

článek

Text: Veronika Drdáková

Teplé dni lákajú odložiť klasické nohavice a nahradiť ich kraťasmi. Šortky sú určite skvelým variantom. Ale ak si odhalené lýtka nemôžete v práci dovoliť alebo aj v lete si radi obliekate sako, poradíme, po akých nohaviciach siahnuť, aby vám nebolo teplo, ale stále ste vyzerali ako rodení elegáni.

Letné nohavice vo formálnom štýle

Ak radi kombinujete rôzne saká s rozdielnymi nohavicami, v lete by ste sa mali zamerať na tenšie materiály. Formálne nohavice z prírodného a vzdušného materiálu budú určite pohodlné a vydržíte v nich celý pracovný deň.

Nepostrádateľné chinos

Správne chinos by mali byť vyrobené zo 100% bavlny. Keď budete nejaké hľadať, tento údaj si na ceduľke naozaj strážte. Vďaka prírodnému materiálu vám v nich totiž bude príjemne aj v horúcich dňoch. Spoznáte ich podľa typických zadných vreciek, ktoré sú nevýrazné, často na drobný gombík.

článek
článek

Pohodlné džínsy

Čaká vás pár príjemných dní bez schôdzok a plného pracovného nasadenia? Ponúka sa vám tak možnosť odložiť obleky, formálne nohavice a poltopánky. Na voľné chvíle odporúčame siahnuť po kvalitných bledo modrých džínsoch. Rifle vyberajte dôkladne, zamerajte sa hlavne na správnu dĺžku a pevnosť látky. Nohavice môžete čas od času aj vyhrnúť. Vďaka tomu budú vaše džínsy zakaždým vyzerať trochu inak.

A akú farbu zvoliť?

Leto praje skôr svetlejším farbám. Môžete skúsiť bledomodrú, a to aj na iných materiáloch, než sú rifle, ďalej béžovú a s poriadnou dávkou odvahy aj bielu. Pod biele nohavice však nezabúdajte na telové alebo biele upnuté boxerky a dávajte si veľký pozor na to, aby ste neprišli do styku s čímkoľvek, čo by ich mohlo zašpiniť. Dobrý dojem s jedným fľakom na bielych nohaviciach totiž okamžite zmizne.

Teraz už viete, po akých typoch nohavíc a džínsov sa porozhliadnuť, akonáhle prídu teplé dni. Nezabudnite zmene nohavíc prispôsobiť aj topánky. V lete doprajte pohodlie a vzdušnosť aj svojim chodidlám – obujte si loafers alebo slip-on modely.