Kolekcia jeseň / zima 2020

NOVÁ KOLEKCIAJESEŇ/ZIMA 2020

Blažek FW 20

TRADIČNÉ HODNOTY

Česká módna značka Blažek sa v sezóne jeseň / zima 2020 v reakcii na spoločenskú situáciu odkláňa od klasickej sezónnej kampane a pripomína svoje tradičné hodnoty, na ktorých stavia už od svojho založenia v roku 1992. Tými sú český dizajn, osobitý štýl a kvalitné prírodné materiály. Tvárou kampane sa už druhýkrát stal herec Roman Vojtek so svojou ženou Petrou Vojtkovou, ktorí predstavujú harmonický vzťah muža a ženy na pozadí neistej doby. Celú kampaň nafotil fotograf Ilja Hubálek na Malej Strane v Prahe, ktorej voľba nie náhodou zdôrazňuje dôležitosť lokálnosti. Kampaň nás sprevádza prázdnymi miestami inak rušných a turistami vyhľadávaných pražských zákutí a prináša tak jedinečnú fashion story vsadenú do kontextu udalostí posledných mesiacov. Dizajnérsky tím v zložení Jana Veselá Kuťková, Veronika Uko a Monika Štaudová tohtoročnúkolekcii vsadili do pravekých scenérií, farebnosťou, aj vzormi.

FASHION FILMPRAHA

JESEŇ/ZIMA 2020

Modelové / Roman Vojtek & Petra Vojtková Koncept & Supervízia / Antonín Wierer Produkcia / Andrea Všetečková Styling / Alexandra Krejčí Dámska kolekcia & Styling / Kamila Vodochodská Make-up & Vlasy / Koki Fotograf / Ilja Hubálek Kamera / David Markovič Réžia a strih / Michal Krumpár

INŠPIRÁCIA

Blažek FW 20

POHĽAĎ DO MINULOSTI

Nová kolekcia je voľne inšpirovaná filmom Cesta do praveku, ktorý ponúka výnimočný pohľad do minulosti skrz dušu dospievajúcich mladíkov. Tí diváka prebúdzajú k túžbe po dobrodružstve a výpravách, ktoré sú navyše podporené ich úžasnou predstavivosťou. Dychtivosť po časoch, kedy sa všetko prežívalo v skutočnosti, a nie iba optikou virtuálnej reality, vedie k dobrodružnej ceste plnej poznania a objavovania neznámeho, vizuálne nového a inovatívneho - to všetko sú synonymá k novej kolekcii Blažek. Tlmené farby, nejasné kontúry, príroda pripomínajúca zabudnutú ríšu, hmla nad riekou, atmosféra ohlasujúca napätie a opona, ktorá postupne odhaľuje nový svet, dávajú vzniknúť unikátnufarebnosť celej kolekcie.

OSOBITÝ ŠTÝL

Blažek FW 20

LIMITED EDITION

Tohtoročná kolekcia FORMAL vôbec prvýkrát uvádza aj kolekciu Limited Edition, ktorá sa vyznačuje predovšetkým tou najvyššou kvalitou vlny, ojedinelú pre jej spracovanie a pôvod suroviny. Z každej veľkosti bolo ušitých iba niekoľko kusov a ich nositeľ tak získa veľmi originálny a luxusný odev do svojho šatníka. Tradičná formálna rada potom reprezentuje obľúbené a preverené strihy z prvotriednych materiálov od talianskych výrobcov Reda a Vitale Barberis Canonici. Novinkou kolekcie Formal je v domácich podmienkach pratelná bunda a nohavice zo 100% merino vlny Super 120 's. Jedná sa o veľmi priedušný flanel s prirodzenou pružnosťou, získanou vďaka úprave natural stretch, od výrobcu Reda Active, ktorý sa pýši inovatívnym prístupom k Pratelnosti rýdzo prírodných materiálov. Na túto líniu nadväzujú vlnené košele, taktiež prateľné v domácich podmienkach, s potlačami vážok, papradie či obrazy morských hlbín.

JEDINEČNÝ DIZAJN

Blažek FW 20

dôraz na detail

Kolekcia informal zákazníkovi ponúka sadu ucelených outfitov rozdelených pre jesenné a zimné obdobie, a to predovšetkým na základe charakteru materiálu, strihu, ale aj zvolenej farebnosti. Veľkú pozornosť v tejto kolekcii dostala silueta Sport, ktorá bola doteraz časťou len formálnej kolekcie, a v reakcii na potreby zákazníkov tak vzniklo nové sako a košeľa vyznačujúca sa výrazným pohodlím prispôsobeným športovejším postavám. Dôraz je naprieč celou kolekciou kladený na detailné vnútorné spracovanie, ktoré ponúka špeciálne vrecká na mobilný telefón, slúchadlá či iné denné nevyhnutnosti.

MODERNÉ TECHNOLÓGIE

Blažek FW 20

FUNKČNÁ ELEGANCIA

Outwearová kolekcia sa aj tentoraz zameriava na vysokú funkčnosť, k čomu využíva najmodernejšie technológie a materiály. Plášte z kolekcie Capolavoro od talianskeho výrobcu Loro Piana svojmu názvu splní bez kompromisov. "Capolavoro" v preklade znamená "majstrovské dielo" a tým tento materiál, utkaný z extra jemnej merino vlny, ktorý je cez jemnosť priadzí veľmi odolný. V kombinácii s úpravou Rain System potom dáva vzniknúť elegantným a funkčným mestským plášťom, spĺňajúcim nároky moderného muža v pohybe. Dochádza tak k dosiahnutiu maximálnej ochrany pred chladom, dažďom a vetrom bez absencie pohodlia, nadčasovosti a elegancie.

PRÍRODNÉ MATERIÁLY

Blažek FW 20

INOVATÍVNE ŠTRUKTÚRY

Tričká v novej kolekcii jeseň / zima 2020 sú vyrobené z mercerovanej bavlny, ktorá látke dodáva zaujímavé vizuálne efekty a zároveň je odolnejšia, mäkšia a príjemnejšia na nosenie. Novinkou pri polokošeľách je prispôsobenie goliera button-down, ktorý sa skvele prepojí so separátnym sakom a podčiarkne tak kultivovanosť celého outfitu. U tričiek aj svetrov sú v útlme výrazné vzory a do popredia sa naopak dostávajú jednofarebné dizajny, u tričiek s melange efektami, u svetrov s drobnou či výraznejšou štruktúrou.