Aktuálně

Blažek fashion show FW17 súčasťou MBPFW   [20.03.2017]

19. marca 2017, druhý deň Mercedes Benz Prague Fashion Weeku sme slávnostne predstavili pripravovanú kolekciu jeseň / zima 2017. To najlepšie z prehliadky nájdete na http://fashionshow.blazek.cz.
 

Pozrite si lookbook ku kolekcii jar/leto 2017   [22.02.2017]

Ak si nechcete lámať hlavu so skladaním outfitu alebo potrebujete len trochu tej módnej inšpirácie, lookbook k novej kolekcii je presne to, čo hľadáte. Prezrite si formálne i neformálne outfity z kolekcie jar/leto 2017 a doplňte svoj šatník o pár jarných kúskov.
 

Sprievodca štýlom: More módnych možností   [14.06.2016]

Marínu budú navždy evokovať dvojradové saká, ktoré majú svoj pôvod práve v námorníctve. Vyhnite sa zbytočným módnym excesom v podobe zlatých gombíkov a stavte na jednoduchosť. Svoj dôvtip potom môžete vyzdvihnúť vreckovkou alebo motýlikom s kotvičkami.
 

Sprievodca štýlom: Polo tričko - z ihriska do vyššej spoločnosti   [04.06.2016]

Označenie "polo" nepochádza, ako si mnohí myslia, z nerozhodnosti či ide o tričko, alebo o košeľu, ale zo športu zvaného pólo. Šport, ktorý má svoje korene v Perzii, v 19. storočí objavili Briti, priviezli ho na starý kontinent a dali mu jasné pravidlá. Tradičný úbor, tak ako pri takmer všetkom britskom, nesmel chýbať.
 

Sprievodca štýlom: Outfit pre odvážnu hru   [24.05.2016]

Šortky k letu patria rovnako, ako dobré víno k Francúzsku, alebo okrúhle okuliare k Johnovi Lennonovi. A blazer sme si za posledných pár rokov stihli obľúbiť natoľko, že sa ho nechceme vzdať ani v horúcich mesiacoch. Tak prečo to nespojiť?
 

Sprievodca štýlom: Ikonický kúsok menom Panama Hat   [23.05.2016]

Takzvaný "panama hat", niekedy označovaný len ako "panama", je nestarnúcou klasikou medzi klobúkmi. Nosil ho Ernest Hemingway, Winston Churchill, Harry Truman, Paul Newman, Anthony Hopkins, Sean Connery alebo Alberto Santos-Dumont. Takým klobúkom dáva muž najavo, že si stojí za určitým odevným komfortom a nerobí rozdiel medzi eleganciou a pohodlím.
 

Sprievodca štýlom: Sveter namiesto košele? Prečo nie!   [25.04.2016]

Tiež máte sveter stále zafixovaný ako "výsadu zimných mesiacov" alebo "povinnú výbavu na hory"? Nemajte! Kvalitný sveter z toho správneho materiálu vám skvelo poslúži na jar a dokonca aj v sparnom lete.
 

Sprievodca štýlom: Poriadny oblek pre poriadny biznis   [18.04.2016]

Pýtate sa, čo môže byť zložité pri kúpe obleku? Všetko! Ak ste si už niekedy oblek vyberali, viete, že to nie je len tak. Taký nákup sa môže pretiahnuť na hodiny, alebo aj dni, a v prípade šitia na mieru dokonca týždne! Každý muž je iný a tak musí byť aj voľba obleku nutne individuálna.
 

Sprievodca štýlom: Ako sa trafiť do bodiek   [11.04.2016]

K móde a obliekaniu by síce človek mal pristupovať seriózne, ale napriek tomu s nápadom či vtipom. Skúste preto poskladať svoj letný šatník tak, aby bol seriózny aj zábavný zároveň. A s ničím to nejde ľahšie ako s bodkovaným vzorom.
 

Separátne sako ako stávka na istotu   [03.04.2016]

Za blazer je dnes považované prakticky akékoľvek separátne sako, teda sako, ku ktorému nemáte nohavice z rovnakého materiálu. Je to skôr neformálny odev, ale v správnej kombinácii môže pôsobiť tiež veľmi elegantne.
 
 

 
 

_______________
Infolinka Blažek 844 844 830 info@blazek.sk