Aktuálně

Pozrite si lookbook ku kolekcii jar/leto 2017   [22.02.2017]

Ak si nechcete lámať hlavu so skladaním outfitu alebo potrebujete len trochu tej módnej inšpirácie, lookbook k novej kolekcii je presne to, čo hľadáte. Prezrite si formálne i neformálne outfity z kolekcie jar/leto 2017 a doplňte svoj šatník o pár jarných kúskov.
 

Sprievodca štýlom: More módnych možností   [14.06.2016]

Marínu budú navždy evokovať dvojradové saká, ktoré majú svoj pôvod práve v námorníctve. Vyhnite sa zbytočným módnym excesom v podobe zlatých gombíkov a stavte na jednoduchosť. Svoj dôvtip potom môžete vyzdvihnúť vreckovkou alebo motýlikom s kotvičkami.
 

Sprievodca štýlom: Polo tričko - z ihriska do vyššej spoločnosti   [04.06.2016]

Označenie "polo" nepochádza, ako si mnohí myslia, z nerozhodnosti či ide o tričko, alebo o košeľu, ale zo športu zvaného pólo. Šport, ktorý má svoje korene v Perzii, v 19. storočí objavili Briti, priviezli ho na starý kontinent a dali mu jasné pravidlá. Tradičný úbor, tak ako pri takmer všetkom britskom, nesmel chýbať.
 

Sprievodca štýlom: Outfit pre odvážnu hru   [24.05.2016]

Šortky k letu patria rovnako, ako dobré víno k Francúzsku, alebo okrúhle okuliare k Johnovi Lennonovi. A blazer sme si za posledných pár rokov stihli obľúbiť natoľko, že sa ho nechceme vzdať ani v horúcich mesiacoch. Tak prečo to nespojiť?
 

Sprievodca štýlom: Ikonický kúsok menom Panama Hat   [23.05.2016]

Takzvaný "panama hat", niekedy označovaný len ako "panama", je nestarnúcou klasikou medzi klobúkmi. Nosil ho Ernest Hemingway, Winston Churchill, Harry Truman, Paul Newman, Anthony Hopkins, Sean Connery alebo Alberto Santos-Dumont. Takým klobúkom dáva muž najavo, že si stojí za určitým odevným komfortom a nerobí rozdiel medzi eleganciou a pohodlím.
 

Sprievodca štýlom: Sveter namiesto košele? Prečo nie!   [25.04.2016]

Tiež máte sveter stále zafixovaný ako "výsadu zimných mesiacov" alebo "povinnú výbavu na hory"? Nemajte! Kvalitný sveter z toho správneho materiálu vám skvelo poslúži na jar a dokonca aj v sparnom lete.
 

Sprievodca štýlom: Poriadny oblek pre poriadny biznis   [18.04.2016]

Pýtate sa, čo môže byť zložité pri kúpe obleku? Všetko! Ak ste si už niekedy oblek vyberali, viete, že to nie je len tak. Taký nákup sa môže pretiahnuť na hodiny, alebo aj dni, a v prípade šitia na mieru dokonca týždne! Každý muž je iný a tak musí byť aj voľba obleku nutne individuálna.
 

Sprievodca štýlom: Ako sa trafiť do bodiek   [11.04.2016]

K móde a obliekaniu by síce človek mal pristupovať seriózne, ale napriek tomu s nápadom či vtipom. Skúste preto poskladať svoj letný šatník tak, aby bol seriózny aj zábavný zároveň. A s ničím to nejde ľahšie ako s bodkovaným vzorom.
 

Separátne sako ako stávka na istotu   [03.04.2016]

Za blazer je dnes považované prakticky akékoľvek separátne sako, teda sako, ku ktorému nemáte nohavice z rovnakého materiálu. Je to skôr neformálny odev, ale v správnej kombinácii môže pôsobiť tiež veľmi elegantne.
 

Sprievodca štýlom: Kožené tašky na všetky príležitosti   [20.03.2016]

Bundy v dnešnom módnom svete získavajú čoraz väčšie pole pôsobnosti. Už dávno nie sú doménou iba športového prostredia. Sú kvalitnejšie a štýlovejšie. Pomaly, ale isto ovládajú módny trh a stávajú sa obľúbenou časťou mnohých pánskych šatníkov. Vyrábajú sa zo skutočne kvalitných, vetru, dažďu a vďaka jemnej vrstve termo výplne i chladu odolných materiálov.
 

Nová kolekcia jar/leto 2017

Portugalsko, rozmanitá země plná barev a jižanského temperamentu, inspirovalo návrhářky pánského módního domu Blažek při tvorbě nové kolekce jaro/léto 2017. Z kolekce v tónech oceánu čiší svěžest a uvolněnost. Do použitých materiálů vtisklo Portugalsko svůj rukopis v podobě výrazných dezénů, potisků, vzorů a tolik typických symbolů pro tuto část Pyrenejského poloostrova. Kolekce vznikla pod vedením designérského dua Jany Kuťkové a Věry Jakubíčkové, kterým se v ní podařilo propojit nadčasový design spolu s nejnovějšími módními trendy. Mezi přední výrobce látek použitých v nové kolekci patří respektovaná jména módního průmyslu jako Cerruti, Loro Piana či Vitale Barberis Canonico.


Nová kolekcia jeseň/zima 2016

Londýn, Rím, New York. Všetky tieto mestá boli inšpiráciou pri tvorbe novej kolekcie pánskeho módneho domu Blažek na nadchádzajúcu sezónu jeseň/zima 2016. Každé z nich vdýchlo kolekcii svoj charakter a atmosféru.

Za vznikom novej kolekcie stojí talentované dizajnérske duo, Věra Jakubíčková a Jana Kuťková, ktoré sa pri tvorbe nechali inšpirovať práve týmito svetovými metropolami. Prvou "zastávkou" bol Londýn, ktorý do kolekcie vniesol klasické materiály v podobe tvídu a flanelu. Taliansky Rím bol hlavným impulzom pre vytvorenie novej zúženej siluety so skrátenými dĺžkami, ktoré stelesňujú pravého talianskeho gentlemana. Rušný a energiou pulzujúci New York zanechal v kolekcii stopu moderných a funkčných materiálov, vyrobených na základe najnovších technológií. "Kolekcia je doslova  šitá na mieru všetkým mužom, ktorí vyznávajú eleganciu, majú zmysel pre detail a vo svojom voľnom čase chcú stále pôsobiť sebavedome a nezávisle“, hovorí Ladislav Blažek, majiteľ spoločnosti.

Návrhárky siahli po výborne spracovaných materiáloch od popredných talianskych výrobcov Cerruti, Vitale Barberis či Candiani.

 

 
 

_______________
Infolinka Blažek 844 844 830 info@blazek.sk